به گزارش پارس نیوز، 

در این برنامه «تقی آزاد ارمکی»، استاد جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و «علی ربیعی»، درباره این بحث به تبادل نظر می‌پردازند که چرا در سال‌های اخیر شاهد کم‌ توجهی به اصل مدارا با مردم و مساوات با آن‌ها از سوی برخی کارگزاران نظام هستیم؟ چرا گاهی بین مردم و حکمرانان یک نوع فاصله احساسی و ادراکی به وجود می‌آید؟ و پیوست اجتماعی سیاست‌ها و اقدامات حکمرانان چه باید باشد که این فاصله را کاهش دهد یا از بین ببرد؟

علی ربیعی وزیر اسبق کار، تعاون و رفاه اجتماعی بود. او به مدت پنج سال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، در 17 مرداد 1397 در مجلس شورای اسلامی استیضاح و برکنار شد.

عمده دغدغه‌های ربیعی در سال‌های وزارت وی مطالعه فساد و راهبردهای مقابله با آن بوده‌است. ربیعی برنامه‌های خود برای وزارت کار را بر مبنای مبارزه با فساد و تقویت کارآفرینی برنامه‌ریزی کرده بود.

ربیعی همچنین استاد دانشگاه‌های تهران و پژوهشگر حوزه جامعه‌شناسی سیاسی و اقتصادی است. وی عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه پیام نور، محقق و نویسنده در حوزه جامعه‌شناسی سیاسی و مدیریت و مشاور اجتماعی رئیس‌جمهور وقت ایران (سید محمد خاتمی) طی سالهای 1376 تا 1384 بود.

«این.ج.ا» به تهیه‌کنندگی مصطفی پورمحمدی و با اجرای محمد لسانی، امشب 18 آذر، ساعت 21 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/