به گزارش پارس نیوز، 

18 آذر ماه در اولین سانس از نمایش فیلم‌ها در پردیس «چارسو»؛ فیلم‌ مستند بلند پدر طالقانی به کارگردانی محمدعلی محمد دوست به نمایش درآمد.

برای اکران این مستند که درباره زندگی ایت‌الله طالقانی است، فرزندان او حضور داشتند.

در پایان‌ نمایش تهیه کننده این اثر نسبت به زمان اکران این مستند انتقاد کرد و گفت که اولین سانس از اولین روز جشنواره حقیقت زمان خوبی برای اکران این‌ مستند نبود، با این حال خوشحالم که از آن استقبال شد.

درحاشیه این اکران، یکی از مخاطبان از شیوه ساخت این مستند به تهیه کننده آن انتقاد کرد و گفت: شما به همه‌ی نکات اشاره نکردید و جای خالی برخی روایات احساس می‌شد.

و حتی مهدی طالقانی، پسر ایت الله طالقانی هم گفت که می‌شد تعدادی از افرادی که به اقای طالقانی ارتباط زیادی نداشتند از مستند حذف شوند.

همچنین افتتاحیه دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» با حضور سید محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر جشنواره، مرتضی رزاق کریمی معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، علیرضا قاسمخان، فرهاد ورهرام، محیط طباطبایی و حسین ترابی از مستندسازان پیشکسوت و جمعی از مستندسازان و علاقه‌مندان ظهر یکشنبه 18 آذرماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

حسین ترابی کارگردان و مستندساز ایرانی پیش از بریدن کیک افتتاحیه این جشن گفت: من به اینجا نیامده‌ام تا کیک ببرم یا خدای نکرده، «حقیقت» را به دونیم تقسیم کنم. من به اینجا آمده‌ام که از شیرینی حقیقت به شما بچشانم و کام همه را شیرین کنم. هم اهالی مستند و هم دست اندرکاران برگزاری این جشنواره.

سپس مستند «برای آزادی» حسین ترابی که درباره‌ی انقلاب اسلامی است،به نمایش درآمد.

همچنین از ساعت 14 اکران فیلمهای جشنواره‌ی سینما حقیقت آغاز شد و بیشتر سالن‌ها و سانس‌ها با استقبال مواجه شد و پیش از شروع سانس‌ها صف‌هایی در طبقه ششم پردیس چارسو برای تماشای آثار حاضر در جشنواره ایجاد شده بود.

انتهای پیام/