به گزارش پارس نیوز، 

نمایش «تن‌شوری» به کارگردانی رضا ثروتی از اواخر آذر ماه روی صحنه می‌رود. این نمایش برشی از یک زندگی زناشویی است. رویکرد این نمایش، نگاه کردن به زندگی این زوج با شیوه‌ تئاتر درمانی یا «سایکو درام» است.در تعریف تئاتر درمانی آمده است: «نوعی کاوش علمی جهت دریافت حقیقت از طریق شیوه‌های نمایشی است.»

این نمایش با بازی پانته‌آ پناهی‌ها و صابر ابر به زودی روی صحنه می‌رود. مخاطبان این نمایش رده‌بندی سنی دارند که جزییات مربوط به آن به زودی اعلام خواهد شد.

*عوامل برنامه کودک «ململ» به تماشای دهکده هاپوخان نشستند

فاطمه امینی مجری برنامه کودک ململ پس از تماشای نمایش عروسکی «دهکده هاپوخان» به کارگردانی حسین عالم بخش با بیان اینکه هیچ فعالیتی سخت‌تر از کار کردن با بچه‌ها نیست، گفت: من زمانی که روی صحنه قرار می‌گیرم هیچ گاه خسته نمی‌شوم اما زمانی که مشغول آموزش و یادگیری به بچه ‌ا هستم تا مطلبی را به آنها بیاموزم، دچار خستگی می‌شوم و این بدان معناست که آموزش چه از راه مستقیم و چه نمایش کار بسیار سخت و پرتلاشی است.

وی افزود: دعاهای زیبای کودکان همیشه پشت و پناه بچه‌ها است و اطمینان دارم که نمایش «دهکده هاپوخان» به کارگردانی حسین عالم بخش با همین دعاهای بچه‌ها اجرایی سرشار از موفقیت و پیروزی را تجربه می‌کند. اهداف و پیام نمایش برای کودکان کامل بود و توانست با انتقال مستقیم به کودک آموزش‌های خود را ارائه کند.

محمود سلامیان تهیه‌کننده برنامه‌ «مل مل» نیز گفت: نمایش عروسکی به هر میزان که برای کودکان کشور اجرا شود، باز هم کم است. عروسکی بودن، تلفیق انسان و عروسک، تعدد عروسک‌ها، جایگاه و شخصیت پردازی آنها، شکل حضور آنها در صحنه از شاخص‌های ویژگی نمایش «دهکده هاپوخان» بوده که امیدوارم عوامل این نمایش تنها به همین اندازه کار بسنده نکنند و این راه را ادامه دهند.

اجرای این اثر نمایشی، توسط گروه فرهنگی هنری حواریون و بر اساس نوشته مرحوم ناصر فروغ و بازنویسی حسین عالم‌بخش صورت گرفته است. محمدرضا بهروز مجری برنامه رنگین کمان به عنوان بازیگر و محمد رحمانی، مرجان نامورآراد، رها یزدانی، روشنک حاجی‌زاده، راحله قبادی، علی جعفری، جواد میدانی، مسعود جلالی‌راد، سعید موسوی راضی، سجاد فسنقری به عنوان عروسک‌گردان و صداپیشه در این اثر به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش عروسکی «دهکده هاپوخان» با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مدت 30 روز تا آخر آذر ماه، در 2 نوبت صبح و شب در سالن فرهنگسرای گلستان اجرا خواهد شد.

*«آذرنگ» در نمایش خود بازی می‌کند

حمیدرضا آذرنگ در نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی و کارگردانی خود که از 24 آذر ماه ساعت 20 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت، بازی می‌کند. «خنکای ختم خاطره» اولین همکاری آذرنگ و فاطمه معتمدآریا در تئاتر است. این 2 بازیگر پیش از این در فیلم سینمایی «آباجان» به کارگردانی هاتف علیمردانی همبازی بوده‌اند.

آذرنگ برای نگارش این نمایشنامه جایزه نخست نویسندگی در بخش بین‌الملل بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را دریافت کرده است. «خنکای ختم خاطره» داستان سربازی به نام یوسف است که در کما به سر می‌برد، همه چیزش از بین رفته و فقط چشم و دلش سالم مانده‌اند. فرشته‌ای واسطه‌ای آمدن او از عالم برزخ به زمین دنیای زندگان می‌شود. مأموران بنیاد شهید هر چه بیشتر تلاش می‌کنند تا والدین اصلی یوسف را بیابند، با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند و این روند به گونه‌ای فزاینده و بدون پایان تا انتها ادامه می‌یابد. «خنکای ختم خاطره» زندگی این خانواده‌ها و مشکلات آنان را به نمایش می‌گذارد.

*«پرومته/طاعون» از دلایل خشونت انسان معاصر می‌گوید

«پرومِتِه/ طاعون» آخرین اثر گروه تئاتر بِین است که در جریان پرداختن به پروژه تراژدی انسان معاصر تولید شده است و اقتباسی‌ است از نمایش «پرومته در زنجیر» اثر آشیل و «طاعون» اثر آلبرت کامو محسوب می شود. این اثر از دریچه الگوی پرومته به آثار و علل خشونت در زیست انسان معاصر می‌پردازد.

«پرومته/طاعون» اثری اسطوره‌ای است که از 18 آذرماه هر شب ساعت 20 روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/