به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی مظفری مدیر اداره کل هنرهای تجسمی در بازدید از نمایشگاه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری که جمعه 9 آذرماه در محل موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد، پس از دیدن آثار گفت: به نظر من یکی از رویدادهای مهم و اثرگذار در حال حاضر در کشورمان برگزاری دوسالانه مجسمه های شهری است.

وی ادامه داد: من در دوره های پیش در این دوسالانه مسئولیت داشته ام و از نزدیک آن را دنبال می کنم. این رویداد ویژگی هایی دارد که آن را نسبت به سایر رویدادهای مشابه مجزا می کند به طور مثال در دوسالانه مجسمه های شهری هنرمند می داند آثاری که اینجا خلق می کند به فضای شهری وارد می شود درحالی که بسیاری از رویدادها چنین ویژگی ای ندارند.

مظفری بیان کرد: سالانه 260 جشنواره و رویداد هنری در کشور برگزار می شود و بسیاری از آنها روز اختتامیه و با معرفی برگزیدگان به پایان می رسد و آثار برگزیده نه دیده می شود و نه در دسترس عموم قرار می گیرند. اگر این را یکی از ایرادات جدی این رویدادها بدانیم، باید گفت در دوسالانه مجسمه های شهری یک اتفاق کم نظیر رخ می دهد و آن امکان دیده شدن آثار برگزیده توسط مخاطبان بی شمار در سطح شهر است.

مدیر اداره کل هنرهای تجسمی یادآور شد: آثاری که امروز در نمایشگاه دیدم از رشد کیفی بسیار خوبی برخوردار بود و نوید بخش این است که مسیر دوسالانه رو به جلو است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در حوزه مجسمه های شهری در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا در شرایط خوبی به سر نمی بریم، اضافه کرد: گرچه در 10 سال اخیر در حوزه مجسمه های شهری مخصوصا در تهران شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم اما معدل مجسمه های شهری ما نسبت به دیگر شهرهای دنیا چندان خوب نیست. این بی ینال هر چه با کیفیت بیشتری به کار خود ادامه دهد و انرژی برگزاری آن بیشتر باشد، برآیند آن در ادامه می تواند در تعدیل این معدل کارساز باشد.