به گزارش پارس نیوز، 

آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مهر و آبان که به دلیل همزمانی با ایام عزاداری محرم و صفر برگزار نشده بود همراه با هنرمندان متولد آذر در باغستانی در شهریار با حضور بیش از 60 هنرمند از رشته های مختلف هنری و با حضور سیدعباس عظیمی مدیرعامل، محمود عزیزی رئیس هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت و شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی برگزار شد.

در ابتدای این آیین عزیزی ضمن تبریک تولد هنرمندان اظهار داشت: امیدوارم صفت وجودی این جمع یعنی هنر، بیش از پیش مورد توجه کسانی قرار بگیرد که در مسند مسئولیت هستند.

وی با بیان اینکه هنرمند به لحاظ معنوی غنی است اما ممکن است به لحاظ مادی دچار نقصان شود، تصریح کرد: البته این به معنای محتاج بودن نیست، کما اینکه علت آن ریشه ای است و نحوه پرداختن به این مشکل نیز بستگی به نگاه مسئولین دارد.

وی تاکید کرد: ما در عرصه هنر، نیاز مبرم به تصویب و عملیاتی شدن قوانینی داریم که مشاغل و حرفه ما در حوزه های مختلف هنری به شکلی صحیح تعریف شود و به تبعیت از آن نیز مباحث تامین اجتماعی، بیمه و حقوق بازنشستگی مورد توجه قرار گیرد تا کمبودهای اساسی که از آن نام بردم رفع شود.

همچنین عظیمی تصریح کرد: برنامه های این موسسه اصولا روال رایج اداری ندارند، به ویژه جشن های تولد پیشکسوتان که سعی شده کاملا خودمانی و صمیمی برگزار شود تا هنرمندان احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

وی افزود: همانطور که می دانید برنامه های موسسه همواره در باغ زیبا برگزار میشد اما به رغم زیبایی و شرایط مطلوب آن مکان به خاطر تکراری شدن موضوع تصمیم گرفتیم که این برنامه را در فضایی متفاوت و خارج از تهران برگزار کنیم.

وی با ابراز امیدواری برای افزایش بضاعت موسسه در آینده برای ارائه خدمات مطلوب تر و بیشتر، از برگزاری سفر گروهی هنرمندان به قشم و ارسال فراخوان آن در آینده نزدیک خبر داد.

در این برنامه، یاد و خاطره هنرمندان فقید از جمله صادق صندوقی، انوشیروان ارجمند و یدالله صمدی گرامی داشته شد و برای سلامتی داریوش اسدزاده، جمشید مشایخی، حبیب الله الهیاری، حسین دهلوی، شاپور رحیمی و سایر هنرمندانی که بدلیل بیماری یا مشکلات جسمانی نتوانستند در این جشن حضور یابند، آرزوی سلامتی و بهبودی شد.

در بخش دیگر این مراسم، با حضور مدیران و جمعی از چهره های پیشکسوت حوزه نمایشی و با توضیحات مولف از جلد سوم کتاب «درام نویسان جهان» نوشته منصور خلج پیشکسوت حوزه نمایش (و ستاره صالحی)، رونمایی شد.

این آیین با حضور عباس خوشدل راد، مهدخت مخبر، عیسی هاشم لو، داود یاسری، رحمت افشار، علی حاجیان پور، جعفر خواجه شیرانی، اله ویردی افراش، محمد صیاد صبور، محمد مقدسی، بیاض امیر عطایی، عباس بابویهی، علی پویان، شهین علیزاده، جمشید شاه محمدی، مهدی آذر سینا، غلامعلی لطیفی، منوچهر غیوری، نوروز رسولی، فضل اله توکل، طاهر شیخ الحکمائی، سعید امیر سلیمانی، منصور خلج، مهدی طوسی، محمد نگینی، حسن فیضی راد، سید حمید ساسانی، راضیه تجار، مهین دخت میهن، محمد رسول محمدی فرد، خسرو عمارلوئی، عشرت سیروس، عباس ملکی، سعید صادقی، اسداله تابع منش، سید محسن آقانباتی، اسماعیل خلج، منیژه آرمین، محمود عزیزی، غلامحسین زمردی، پرویز بیگی حبیب آبادی، آزیتا لاچینی، هرمز سیرتی، ابوالفضل صادقی نژاد، سید علی محمد صنعتی برگزار شد.

انتهای پیام/