به گزارش پارس نیوز، 

نادر فخری در حاشیه تجلیل از خادمان راهیان نور در مرکز فنی و حرفه ای خرمشهر افزود: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه آموزش فنی و حرفه ای 42 درصد نیروی آموزش دیده جذب بازار کار شدند.

وی بیان کرد: پارسال 145 میلیون نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در رشته های مختلف انجام شد که بیش از 50 درصد بنگاه های آموزشی در بخش خصوصی و بقیه در مراکز دولتی، گروه های سیار در زندان، و پادگان ها انجام شد.

فخری افزود: امسال به خاطر کیفی بخشی به آموزش ها این آمار از لحاظ کمی کاهش پیدا کرده و از لحاظ محتوا با توجه به رعایت استانداردهای لازم و به روزرسانی آموزش ارتقا داشته و به 125 میلیون نفر ساعت رسیده است.

وی با اشاره به نقش بانوان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای گفت: عمده کارآموزان ما را بانوان تشکیل می دهند و به ویژه در رشته خدمات و صنایع دستی که بیشتر به اقتصاد خانواده و به خود اشتغالی کمک می کند مهارت های لازم را فرا می گیرند.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان داده فردی که دارای مهارت است زمینه اشتغال برای وی فراهم است و با اعتماد بیشتری وارد بازار کار شده و به اقتصاد خانواده کمک خواهد کرد.

* انعقاد تفاهمنامه بین منطقه آزاد اروند و فنی و حرفه ای

معاون منابع و نیروی انسانی سازمان آموزش و فنی و حرفه ای گفت: به منظور ایجاد اشتغال و آموزش، بزودی بین سازمان منطقه آزاد اروند و سازمان فنی و حرفه ای تفاهمنامه همکاری منعقد می شود.

فخری بیان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند قول مساعد داده که 70 درصد هزینه تجهیزات مراکز آموزش فنی و حرفه ای آبادان و خرمشهر را تامین کند و30 درصد هزینه ها به عهده ما خواهد بود.

وی گفت: علاوه بر این قرار است با پتروشیمی و شرکت نفت مذاکراتی در رابطه با انعقاد تفاهمنامه همکاری داشته باشیم.

فخری ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برنامه مناسبی در مناطق مرزی خوزستان در زمینه های مختلف ازجمله تامین اعتبار تجهیزات دارد و درصدد است متناسب با نیاز بازار و ظرفیت شهرستان ها وضعیت مراکز آموزشی فنی و حرفه ای را ارتقاء دهد.

وی با اشاره به اولویت های برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال 98 گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کل کشور طرح تکاپو را انجام داده و در آن با کار تحقیقاتی، مزیت های هر استان شناسایی و بر اساس مزیت ها برنامه ریزی می شود.

فخری با بیان اینکه بیشترین اولویت هدفمند کردن آموزش متناسب با درخواست مشتری است افزود: علاوه بر آموزش رشته های پایه سایر رشته ها به سمت نیاز بازار و اشتغال خواهد بود و امید است سال آینده با استفاده از نیازسنجی صورت گرفته رشته های جدید متناسب با بازار اشتغال ایجاد شود.

به مناسبت هفته بسیج از 25 نفر از خادمان سرزمین نور در مرکز آموزش فنی و حرفه ای با حضور سردار سیدمحمد میرابی فرمانده مقاومت بسیج وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاون منابع نیروی انسانی سازمان فنی و حرفه ای و برخی مسئولان استانی و محلی تجلیل شد.

انتهای پیام/