به گزارش پارس نیوز، 

علی دارابی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت یک سالگی رادیو زیارت خراسان رضوی افزود: علاوه بر شبکه های رادیویی و تلویزیونی، فضای مجازی نیز به عنوان یک ابر رسانه قد علم کرده است.
وی اظهار داشت: استکبار تمام تلاش خود را برای دشمنی با نظام جمهوری اسلامی بکار بسته بطوریکه علیه هیچ کشوری در دنیا این همه شبکه های معاند فعالیت ندارد.
وی هدف از تاسیس رایو زیارت را افزایش و ارتقای سطح معنوی، رشد معارف دینی و معارف اهل بیت (ع) بویژه فرهنگ رضوی عنوان کرد و گفت: رادیو زیارت ضمن محتوا بخشی به برنامه های خود باید در راستای ارتقا و افزایش مخاطب و حفظ مخاطبان با تکیه بر نظرات کارشناسی و اتاق فکر، مطالعه و برنامه ریزی داشته باشد.
دارابی افزود: علاوه بر آن برنامه ریزی برای جذب نسل جوان و جذب اقشار مختلف مردم باید مد نظر رادیو زیارت باشد و طوری برنامه ریزی شود که جایگاه شایسته خود را بین مردم پیدا کند.
وی اظهار داشت: هم اکنون 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی در کشور داریم و برنامه های فراملی نیز به 35 زبان دنیا پخش می شود که از این نظر در منطقه جایگاه بسیار ویژه ای داریم.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: با توجه به برخورداری خراسان رضوی از 27 میلیون زائر داخلی و حدود 2 میلیون زائر خارجی در هر سال، برای نشر ارزشها و معارف دینی و معارف اهل بیت (ع) نیاز به یک رادیوی ویژه با عنوان رادیو زیارت در این استان احساس می شد.
محسن نصرپور افزود: با پیگیری های انجام شده و دریافت مجوز های لازم تاسیس این رادیو از مرداد 95 آغاز شد و از بیست و هفتم مهر ماه 96 این رادیو کار آزمایشی خود را آغاز کرد و در تیر ماه امسال نیز به صورت رسمی راه اندازی شد.
وی اظهار داشت: با تاکید بر چابک سازی مبتنی بر برون سپاری امور این رادیو هم اکنون 50 تا 60 درصد امور تولیدی آن به موسسات خصوصی بسیار توانمند سپرده شده و یک تیم فنی 25 نفره به صورت 24 ساعته این رادیو را اداره می کنند.
مدیر رادیو زیارت خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: این رادیو با تکیه بر نیروهای زبده، آموزش دیده و توانا سالی پر از موفقیت در راستای خدمت به تشنگان معارف دینی سپری کرده و طی یکسال فعالیت بیش از 9 هزار و 600 برنامه در این رادیو تولید و پخش شده و شنوندگان آن بیش از 18 هزار تماس تلفنی با آن داشته اند.
سید مرتضی امیری افزود: در این رادیو علاوه بر برنامه های معرفتی روزانه 6 بخش خبری 10 دقیقه ای وجود دارد و در طول یکسال فعالیت این رادیو 21 هزار و 900 دقیقه خبر پخش شده است.
وی اظهار داشت: صدای این رادیو نیز از طریق امواج اف.ام، گوشی تلفن همراه و شبکه بین المللی اینترنت قابل دریافت است.
در این مراسم پخش برنامه های رادیو زیارت بر روی امواج اف.ام برای شهرهای قم و شیراز آغاز شد و از تعدادی از آثار برگزیده پخش شده از این رادیو به صورت لوح فشرده رونمایی گردید و از عوامل و دست اندرکاران برگزیده این رادیو نیز قدردانی شد.
هم اکنون در استان خراسان رضوی پنج شبکه رادیویی شامل رادیو استانها، رادیو زیارت و شبکه های برون مرزی شامل رادیو دری، رادیو تاجیکی و رادیو ازبکی فعال است.
برنامه های این رادیو ها علاوه بر پخش از طریق فرستنده، از طریق گیرنده های دیجیتال و اینترنت نیز قابل دریافت است.
6070 / 6053