به گزارش پارس نیوز، 
حجت عدالت پناه، کارگردان و مستندساز از رونمایی مستند «داد2» در جشنواره عمار خبر داد. او در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا تاکید کرد: امسال با دست پر و با مستندهای «داد 2»، «ترال»، «چرخ ناکوک»، «یک انتخابات تنظیم شده» و «بر فراز ابرها» در این جشنواره حاضر می‌شوم.

عدالت‌پناه گفت: مستند «داد 2» در حال حاضر به مرحله تدوین رسیده است و تمام تلاش خود را می کنیم که کار را به جشنواره فیلم عمار امسال برسانیم. این مستند پیرامون فسادهای اقتصادی است که به صورت ویژه به اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان می پیردازد و این پدیده و ماجرا را کالبدشکافی کردیم. تدوین این مستند نیز تازه اغاز شده و تا یک ماه دیگر به پایان می رسد.

وی افزود: مستند «ترال» دیگر کاری است که آن را برای جشنواره آمسال اماده کردم. این مستند به بررسی حضور کشتی های چینی در خلیج فارس می پردازد و اثرات این حضور بر زندگی بومیان بندرعباس را مورد بحث و کنکاش قرار می دهد. این مستند مراحل پایانی تدوین خود را سپری می کند و فکر می کنم هفته آینده تدوین آن تمام می شود.

این مستندساز ادامه داد: مستند «یک انتخابات تنظیم شده» کاری است که با زبان طنز نقدی بر اصل و حواشی انتخابات ریاست جمهوری اخیر دارد که در آن از طنزپردازان بزرگ کشور استفاده کردیم. این مستند هم برای جشنواره مردمی فیلم عمار امسال آماده نمایش شده است. مستند «چرخ ناکوک» دیگر کاری است که درمورد صنعت خودرو و مسائل پیرامون آن ساخته شده است. این کار نیز هم اکنون آماده نمایش شده است.

کارگردان «داد» گفت: مستند کوچک انگیزشی دیگری با نام «بر فراز ابرها» را هم آماده نمایش دارم که این کار هم در زمان 15 دقیقه ساخته شده است. این ثر به این موضوع می پردازد که دانشجویان ما توانسته اند در شرایط تحریم هم توانسته اند کارها و پروژه های علمی خود را پیش ببرند. مستند «بر فراز ابرها» در مورد تعدادی دانشجو است که خودشان هواپیمای بدون سرنشین را در شرایط تحریم طراحی می کنند و نمونه قابل توجهی را درست می کنند. این مستند نیز آماده نمایش شده است.

نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه 97 در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/