به گزارش پارس نیوز، 

با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای 8 دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت، بهداشت، دانشکده پرستاری مامایی و پیراپزشکی لنگرود و دانشکده بین الملل انزلی است، اظهار کرد: در این دانشکده‌ها بالغ بر 5 هزار و 500 نفر دانشجو، اشتغال به تحصیل دارند که از این تعداد بالغ بر 2 هزار و 200 نفر پسر و تعداد 3 هزار و 300 نفر نیز دانشجو دختر هستند.

وی ادامه داد: با آغاز سال تحصیلی جدید بالغ بر یک هزار و 100 نفر دانشجو در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اسکان داده شدند که از این تعداد حدود 700 نفر دانشجو دختر و 400 نفر دانشجوی پسر هستند.

اسکان 100 درصدی دانشجویان غیر بومی متقاضی خوابگاه‌

لسانی با اشاره به اینکه 100 درصد دانشجویان غیر بومی متقاضی خوابگاه‌ در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان اسکان یافتند، گفت: پس از اسکان دانشجویان غیر بومی، در اولویت‌های بعدی دانشجویان بومی راه دور و تعدادی از دانشجویان بومی ساکن مناطق نزدیکتر از 60 کیلومتر که متقاضی خوابگاه بودند نیز در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اسکان داده شدند.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: تمامی دانشجویان دختر در 4 خوابگاه دولتی کوثر، شهید فیاض بخش، فاطمیه و خوابگاه مشارکتی شمشاد که کاملا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان است اسکان داده شدند.

وی اضافه کرد: بالغ بر 400 نفر از دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز درخوابگاه بوستان، جابر راد و خوابگاه خودگردان میلاد اسکان یافته‌اند و همچنین 3 واحد از 11 واحد خوابگاه متاهلین که قابلیت استفاده دارد در اختیار دانشجویان متاهل قرار گرفته است.

لسانی با اشاره به وجود یک هزار و 100 دانشجوی علوم پزشکی در خوابگاه‌ها تاکید کرد: همه تلاش دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر این است تا امکانات رفاهی موجود در خوابگاه‌های دانشجویی را استاندارد سازی نماید تا دانشجویان این دانشگاه بدون دغدغه و در فضای فیزیکی مناسب‌تری به تحصیل خود ادامه دهند.

نظارت کارشناسان تغذیه دانشگاه بر فرایند غذای دانشجویان

وی ادامه داد: اغلب خوابگاه‌های ملکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قدیمی هستند، و هر ساله با تلاش مسئولان دانشگاه و براساس اولویت بندی تعدادی از این خوابگاه‌ها در ایام تابستان و پیش از آغاز سال تحصیلی جدید بهسازی می‌شوند.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به وضعیت تغذیه دانشجویان نیز اشاره کرد و گفت: به دانشجویان متقاضی تغذیه در خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها وعده غذایی گرم داده می‌شود و دانشجویان با افزایش اعتبار و انجام رزرو اینترتی و همچنین از طریق دستگاه‌های رزو اتوماسیون تغذیه می‌توانند غذای خود را دریافت کنند و در این خصوص کارشناسان تغذیه دانشگاه بر فرایند تهیه، پخت و فراوری غذای دانشجویان نظارت کامل دارند تا غذایی سالم و با کیفیت در اختیار دانشجویان قرار داده شود.

وی ادامه داد: پیمانکاران تغذیه متعهد هستند تا برای پخت غذا از برنج محلی گیلان که بسیار مرغوب است، استفاده کنند.

انتهای پیام/