به گزارش پارس نیوز، 

حجت‌الاسلام سیدابراهیمی رئیسی در مراسم بهره‌برداری از بیست و یکمین مجتمع بین راهی امام رضا (ع) در شهرستان راور اظهار داشت: یکی از وظایف مهم آستان قدس رضوی تسهیل امر زیارت است.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: بیش از 800 هزار نفر زائر اولی شامل کسانی که تاکنون زیارت نرفته بودند یا به دلیل مشکلات مالی زمان طولانی از آخرین زیارت آن‌ها گذشته بود، به زیارت بارگاه منور رضوی مشرف شدند.

وی افزود: از زمانی که فرد به قصد زیارت از خانه حرکت می‌کند زائر تلقی می‌شود و از مبدأ تا مبدأ او را زائر امام رضا (ع) می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در مسیر، اسکان و... حضور زائران تسهیل شود.

رئیسی تصریح کرد: خدمت به زائران تنها منحصر در حرم مطهر رضوی نیست بلکه معتقدیم این خدمت باید در مسیر هم صورت بگیرد و ساخت مجتمع‌های بین راهی نیز در راستای تسهیل و رفاه زائران انجام می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه حرکت ساخت مجمتع‌ها بین راه‌های منتهی به حرم مطهر رضوی را با قدرت و قوت دنبال خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: تاکنون 21 مجتمع بین راهی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و باید تلاش کنیم هر ماه یک مجتمع را افتتاح کنیم تا بخشی از مشکلاتی که زائران با آن مواجه هستند کاهش یابد.

انتهای پیام/