به گزارش پارس نیوز، 
نمایش پینوکیو از بندرعباس به نویسندگی و کارگردانی رضا جوشعار امروز در 3 سانس به مدت 60 دقیقه در سالن اصلی مجتمع ابن سینای همدان به روی صحنه رفت این نمایش در بخش تئاتر کودک و مسابقه تئاتر ایران به این جشنواره راه یافت.

نویسنده و کارگردان این نمایش هدف از تهیه و اجرای این اثر را در این سطح سنی، آموزش و نفی عادات اشتباه رایج در بین اقشار جامعه دانست و اگفت: متاسفانه در سنوات اخیر دروغ به‌عنوان یک عادت اشتباه اما رایج در بین اقشار مختلف جریان یافته است که نیازمند آموزش صحیح برای حذف آن هستیم.

رضا جوشعار عنوان کرد: نمایش پینوکیو در اصل همان پینوکیوی شناخته شده است که ما به آن داستان جدیدی را داده‌ایم و شخصیت اصلی این نمایش مدام با دروغ‌گویی‌هایش باعث ایجاد دردسر برای اهالی خانه می‌شود و یکی از پرستارهایش شخصیت این داستان را وارد دنیای پینوکیو شناخته شده می‌کند.

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تنها فستیوال استانداردی است که در قالب نمایش کودک و نوجوان در کشور برگزار می‌شود و قطعاً بهترین‌ها در آن حضور دارند و تعداد7 یا 8 اثر از هرمزگان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که تنها نمایش پینوکیو از گروه گردون توانست به بخش کودک این جشنواره راه یابد.

در این نمایش هومان محسن زاده در نقش (آنجلو، پدر ژپتو)، رضا ثانی زاده (پدر, گربه نره)، بایار فرج زاده (پسرک, پینوکیو)، رضا رمضان پور (روباه)، معظمه جهانداری (دخترک)، مریم جانداری (دخترک)، یاسمن غلامی (فرشته مهربان)، آرمان شکوه (رئیس سیرک)، الهه صالحی (نمایش سیار) و همچنین محمدرضا احمدی، ماهان علیزاده، آیدا سرکنی، روناک جعفری، امیرحسین رخبین، گلناز مطوری، محدثه مصلحی نژاد، حدیث محمدی، کیمیا لطفی، فروغ درخشنده، حوریه مرشد، حسن قباشی، نوشین عارفی، نجمه شعبانی، امیر عباسی و عالیه حنیفی ایفای نقش می‌کنند.

رضا رمضان پور و هومان محسن زاده به‌عنوان دستیاران کارگردان، مدیر صحنه: الهه صالحی، منشی صحنه: حوریه مرشد ، آهنگساز: امین سعدی پور، عروسک ساز: مجید بشکال، عروسک‌گردان و صداپیشه: نوشین عارفی، طراح دکور: رضا جوشعار، اجرای دکور: وحید قشلاقی، طراح لباس: سمیه دهقانی. شکوفه کریما، دوخت لباس: شکوفه کریما، نور: عقیل جلال زاده، تصویر و عکس: یگانه، پوستر: سارا عباسی. سوفیا قدرتی، روابط عمومی: عاطفه مسجدی نمایش «پینوکیو» را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/