به گزارش پارس نیوز، 
سید موسی حسینی کاشانی در آیین اختتامیه کاروان همپای قافله زینب(س) که در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مسئولیتی که در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش داشتم، یکی از وظایف ما پیگیری رهبر فرزانه انقلاب در بحث فرهنگ بود که سخنان ایشان را رصد و پیاده می‌کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: رهبر معظم انقلاب نسبت به بحث هنر و فرهنگ توجه ویژه‌ای دارند و معتقدند که از ظرفیت هنر می‌توان در مجموعه برنامه‌های فرهنگی استفاده کرد.

حسینی کاشانی تصریح کرد: ما آن‌چنان‌که شایسته است، به ظرفیت هنر پی نبردیم و از ظرفیت آن استفاده نمی‌کنیم، شاید چند ساعت حرف بزنیم و نتوانیم منظور خود را به‌درستی را منتقل کنیم اما در قالب هنر می‌توان به‌راحتی منظور و پیام خود را منتقل کرد و نتیجه گرفت.

وی افزود: یک بیت شعر، فیلم، نقاشی و یا یک عکس می‌تواند پیامی را به مخاطب منتقل کند و توصیه رهبر معظم انقلاب این است که از ظرفیت هنر در انتقال پیام‌های دینی و فرهنگی خود استفاده کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما بنا داریم که از ظرفیت هنر در انتقال مفاهیم استفاده کنیم و خوشحالیم که مجموعه جامعه‌پذیر، توجه جدی به مقوله هنر دارد.

حسینی کاشانی تأکید کرد: همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین، دریچه هنر را برای ما گشوده تا از این ظرفیت برای نمایش این حرکت عظیم به جهانیان استفاده کنیم.

وی یادآور شد: سال گذشته پس از همایش اربعین حسینی برای کنگره شهدا خدمت رهبر معظم انقلاب شرفیاب شدیم، ایشان ضمن قدردانی از مردم عراق جهت پذیرایی از زائران اربعین به این موضوع اشاره کردند که زیارت اربعین و مراسم پیاده‌روی اربعین را نباید یک اتفاق ساده دید، بلکه این مراسم یک برنامه بسیار تأثیرگذار و دارای جذابیت‌های فراوان و زوایای ناشناخته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم عنوان کرد: این حرکت عظیم حسینی شاید هنوز برای بسیاری از ما ناشناخته باشد و تا کسی در این محیط قرار نگیرد، نتواند آن را درک کند، اما آنان که اولین سفر اربعینی خود را رفتند، سال‌های بعد نیز در این سفر معنوی حضور یافتند.

وی ادامه داد: وقتی ما در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی حرکت می‌کنیم، صحنه‌هایی می‌بینیم که افسوس می‌خوریم کاش دوربین بود تا از این صحنه‌ها عکس می‌گرفتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: درک برخی اتفاقات در مسیر پیاده‌روی سخت است، کشش و جاذبه‌ای که در مسیر وجود دارد، صحنه‌هایی را که خلق می‌کند و پیامی که توسط عکس‌ها می‌تواند برای مخاطبان منتقل شود.

حسینی کاشانی با اشاره به برگزاری دومین سوگواره عکس اربعین حسینی با عنوان «قاب زیارت» در جامعه‌الزهرا گفت: عکس‌هایی که در این زمینه توسط بانوان طلبه خلق‌شده، اتفاق بسیار مبارکی است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد آثار ارزشمند این سوگواره را به‌صورت کتاب منتشر کند و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

انتهای پیام/