به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر وحیدی ظهر چهارشنبه در چهارمین اجلاس استانی نماز در شهرستان آق قلا با عنوان شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز به برخی مبانی موثر در روش های دعوت به نماز اشاره کرد و گفت: این اصول بر پایه 9 اصل مهم گفت و گو، موعظه یا خیرخواهی، تصحیح اعتقادات توحیدی، معاد باوری، استدلال و قانع کردن مخاطب و فرزند، محبت، اقتدار، بصیرت (علم و آگاهی) و تدریج استوار است.

وی با بیان اینکه محبت و اقتدار دو شیوه موثر در دعوت به نماز است، افزود: هر دو اصل باید در کنار هم باشد ولی اصل محبت مقدم بر اصل اقتدار است.

ﻭﺣﻴﺪی در خصوص شیوه اقتدار متذکر شد که اقتدار ﺑﻪ اﻳﻦ معنی کتک ﺯﺩﻥ و ﺑﺪاﺧﻼقی ﻧﻴﺴﺖ ﺑﻠﻜﻪ ﺩﺭ ﺁﻳﺎﺕ ﻗﺮﺁﻥ ﺁﻣﺪه اﺳﺖ اﻣﺮ ﻛﺮﺩﻥ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﻣﺤﺒﺖ و عطوفت باشد.

از دیگر برنامه های اجلاسیه چهارم نماز می توان به نواختن زنگ نماز در مدرسه دخترانه مائده آق قلا و برپایی نمایشگاه هنری با موضوع نماز و تجلیل از ادارات برتر حوزه نماز، اجرای سرود نماز توسط نونهالان کودکستانی، مدیحه سرایی و قرائت شعر توسط محمد زمان گلدسته شاعر گلستانی و قرائت میثاق نامه نماز توسط دانش آموزان اشاره کرد .

همزمان با دومین روز از هفته وحدت، چهارمین اجلاسیه استانی نماز روز چهارشنبه با حضور سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان، سید مناف هاشمی استاندار و جمعی از ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع و تسنن منطقه، اعضای شورای تامین استان، مدیران و روسای کل ادارات،نهادها و دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم در آق قلا برگزار شد.

شهرستان های گرگان،گنبدکاووس و مینودشت میزبان دوره های سه گانه قبلی اجلاسیه استانی نماز بودند و در سال جاری چهارمین اجلاسیه در شهرستان آق قلا برگزار شد.

انتهای پیام/