به گزارش پارس نیوز، 

محسن شیخ‌الاسلامی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص وضعیت فعلی سازه‌های اطراف کاخ گلستان گفت:سعی می کنیم با رعایت ضوابط حریم ملی و جهانی کاخ گلستان،مشکلات ساخت و ساز اطراف آن را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: بحث حقوقی و مالکیتی در رابطه با ساخت و ساز کنار خیابان ناصر خسرو وجود دارد، زیرا بخشی از مالکیت آنجا متعلق به کاخ گلستان است و پروانه صادر شده اشکالات حقوقی دارد که باید به آن ورود کنیم.

 معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص ساخت و سازی که در سر تکیه دولت انجام شده است، گفت:چون هنوز پروانه صادر نشده، دستور توقف کار را دادیم تا در واقع ارتفاع نهایی آنجا مطابق با ضوابط حریم ملی و جهانی کاخ گلستان باشد.

وی افزود:تخریب و نوسازی سرای سیگارچی نیز با دستور قاطعانه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاملا منتفی شده است.

گفتنی است؛ در ماه‌های اخیر بحث صدور ساخت و ساز در جوار کاخ گلستان با انتقادهای زیادی مواجه شد.این امر تا اندازه‌ای اهمیت پیدا کرد که رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری نیز نسبت به آن واکنش جدی نشان داد.تازه‌ترین منتقد ساخت و سازهای اطراف گلستان حجت نظری،عضو شورای شهر تهران است.

وی در یکصد و سومین جلسه شورای شهر تهران خواستار برخورد مسئولان کشوری با شورای فنی میراث فرهنگی و اداره کل میراث استان تهران به دلیل تخلف در ارائه مجوز ساخت در حریم کاخ جهانی گلستان شد.