به گزارش پارس نیوز، 

سیدعباس صالحی با بیان این مطلب افزود: مردم از اینکه صدای واحدی از کلیت نظام بشنوند خوشحال خواهند شد.

صالحی در عین حال تصریح کرد: کاهش نارضایتی ها در گرو تلاش بیشتر مسئولان با هدف اعتماد سازی ساختاری و همدلی برای رفع مشکلات است.

وی با اشاره به برخی مشکلات قضایی که برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به وجود می آید گفت: می توان از طریق گفت و گو و تعامل، بسیاری از مشکلات قضایی اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه را برطرف کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم تعامل میان بخشی بین حوزه فرهنگی و حوزه قضایی کشور ادامه داد: تعاملات بین بخشی بدون توجه به رویکردها و الزامات هر دو حوزه امکان پذیر نیست. از این رو معتقدیم استفاده از ظرفیت های فرهنگی می تواند نقش پیشگیرانه در وقوع جرائم داشته باشد و منجر به کاهش پرونده های قضایی شود.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رسیدن به این مقصود، آمادگی همکاری با بخش قضایی کشور و استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری در این زمینه را دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر حفظ حریم هنرمندان گفت: صیانت از حریم هنرمندان به عنوان قشر فرهیخته و گروه مرجع اقتضا می کند که نوع مواجهه با این افراد همراه با کرامت باشد.

رئیس کل دادگستری استان تهران:

صیانت از باورها و ارزش های دینی یک ضرورت است

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه برای بالا بردن معدل مدیریت دینی کشور باید تلاش بیشتری کنیم، گفت: صیانت از باورها و ارزش های دینی یک ضرورت است و دادگستری استان تهران در این زمینه با جدیت و ایستادگی عمل می کند.

اسماعیلی ادامه داد: انقلاب اسلامی تحول گسترده ای را در تمام عرصه ها ایجاد کرده است و دو حوزه فرهنگ و قضا به دلیل ماهیت درونی خود پس از انقلاب تحولات بنیادین داشته اند.

وی با اشاره به دامنه فعالیت های دادگستری استان تهران افزود: دادگستری استان تهران در حوزه عمل وجوه ملی و بین المللی دارد.

اسماعیلی با اشاره به پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و دادگستری تهران در زمینه تکریم اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ادامه داد: به منظور تکریم اهالی فرهنگ، هنرو رسانه ظرف دو هفته آینده مجتمع شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ، هنر و رسانه راه اندازی می شود که با توجه به مراجعه کنندگان و ذی نفعان این حوزه طراحی شده است و می تواند عامل مهمی در رفع مسائل و مشکلات آن ها باشد.

انتشار رایگان آگهی های قضایی در سامانه الکترونیک روزنامه رسمی

اسماعیلی در پایان با اشاره به بخشنامه اخیر دادگستری استان تهران درباره ابلاغ الکترونیکی آگهی های قضایی، گفت: از ابتدای آذر امسال تمامی آگهی های قضایی اعم از دولتی و غیر دولتی از طریق سامانه الکترونیکی روزنامه رسمی کشور به صورت رایگان منتشر خواهد شد.

در پایان این نشست که با هدف رفع موانع و تسهیل فرایندهای قضایی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تشکیل شد، مقرر شد کارگروه ویژه ای به نمایندگی محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام حسن تمجیدی معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری استان تهران، به طور مستمر جلساتی در این زمینه داشته باشند.

انتهای پیام/