به گزارش پارس نیوز، 

تعطیلات آخر هفته همواره فرصت مناسبی است تا در کنار دوستان و اعضای خانواده لحظات شاد و مفرحی را سپری کنیم و کمی از مشغله‌های کاری هفته و ساعات پرترافیک خیابان‌ها در امان باشیم. در این بین تماشای یک فیلم خوب یا دیدن یک اجرای تئاتر مناسب می تواند گزینه خوبی برای پرکردن اوقات فراغت باشد. اما اگر تصمیم دارید بیشتر در خانه وقت خود را سپری کنید خواندن یک کتاب یا گوش کردن به موسیقی را از دست ندهید. ضمن اینکه هر کدام از شبکه های سیما هم برنامه های خاص خود را دارند و شما می توانید با فیلم های سینمایی آخر هفته همراه شوید.

سینمایی آخر هفته

فیلم سینمایی «گرگ‌بازی» به کارگردانی عباس نظام‌دوست و تهیه‌کنندگی محمدعلی نجفی از اوایل آبان‌ماه روی پرده سینما‌های کشور است و داستانی متفاوت و رازآلود از چند رفیق قدیمی را روایت می‌کند که شبی در خانه موروثی یکی از دوستانشان جمع می‌شوند که با ورود مهمانان تازه وارد، ماجرا‌های عجیبی رخ می‌دهد.

علی مصفا، هانیه توسلی، نگار جواهریان، سهیلا گلستانی، سعید چنگیزیان، مهسا علافر، فهیمه اَمَن‌زاده، احسان گودرزی، حمید پورآذری، امیرحسین قدسی، ژرژ پطرسی، منوچهر زنده‌دل، محمدرضا مالکی، سوده سعدایی و قاسم فرمانبردار بازیگران «گرگ بازی» هستند.

تئاتر آخر هفته

نمایش «آهسته با گل سرخ» از آثار دهه‌ی شصت اکبر رادی، درباره‌ی چالش‌های اجتماعی یک خانواده‌ی بازاری است که از دوم آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ به کارگردانی هادی مرزبان در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

مرزبان پیش از این نیز آثاری، چون «تانگوی تخم‌مرغ داغ»، «ملودی شهر بارانی»، «هاملت با سالاد فصل» و ... را نیز به قلم اکبر رادی به روی صحنه برده است.

گفتنی است؛ در نمایش «آهسته با گل سرخ»، حبیب اسماعیلی، محمد حاتمی، میترا حجار، سام قریبیان و فریبا کوثری (به ترتیب حروف الفبا) نقش آفرینی می‌کنند.

کتاب آخر هفته

شجاعی در تازه‌ترین اثر خود بار دیگر به تجدید عهد با مخاطب نوجوان پرداخته و داستانی برای او روایت می‌کند. داستانی با عنوان «فصل خوب پیوستن» که با نگاهی به زندگی یکی از قهرمانان حادثه عاشورا نوشته شده است.

شجاعی در این کتاب از شیوه روایی ساده‌نویسی و استناد نکردن بیش از حد به جزئیات روایت تاریخی بهره برده است، گویی برای او جان کلام و حرکت مسلم مد نظر بوده و نه جزئیات زندگی او. همانطور از نامی که او برای کتابش انتخاب کرده است بر می‌آید، این داستان روایتی است از اعتقاد و وفای به عهد با اهل بیت (ع) و تلاش برای یاری دادن به آنها در هر موقعیت و ساختاری از زندگی.

فیلم تلویزیونی آخر هفته

فیلم سینمایی «سرزمین فراوانی» به کارگردانی ویم وندرس، جمعه ۲۵ آبان ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی میشل ویلیامز و جان دیهل به شکلی طعنه آمیز یک مامور مخفی پلیس آمریکا را نشان می‌دهد که دچار توهم بوده و با یک ون جاسوسی با تجهیزات کامل فیلمبرداری و شنود، مهاجران فقیر غیر آمریکایی و یا مسلمان را زیر نظر گرفته است و آنها را دشمن امنیت ملی آمریکا می‌داند. اما پس از مدتی متوجه می‌شود ...

 

انتهای پیام/