به گزارش پارس نیوز، 

خونسردی گوینده خبر یکی از کانال های تلویزیونی چین حین وقوع زلزله در یکی از مناطق این کشور سوژه رسانه ها شد. هنگامی که این گوینده خبر در حال خواندن خبر بود ناگهان یک زلزله 5.1 ریشتری در شهر "ژیچانگ" در استان سی چوان رخ داد.

اما این گوینده خبر با وجود شدت این زلزله به جای آنکه استودیو را ترک کند تصمیم گرفت به خواندن خبر ادامه دهد. در ویدئویی که منتشر شده است این گوینده خبر رو به همکاران خود در استودیو می گوید : " صبر کنید، صبر کنید، نترسید. اجازه بدهید این بخش خبری را به اتمام برسانیم."

این ویدئو بطور گسترده در شبکه های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته شد. خونسردی این گوینده خبر که هویتش اعلام نشده است موجب شد تا این ویدئو به یکی از ویدئوهای پربازدید در شبکه های اجتماعی در چین تبدیل شود و واکنش های زیادی نیز از طرف کاربران داشته باشد. یکی از کاربران در کامنتی نوشت : " نیازی نیست حین وقوع زلزله های کوچک بترسید و حین وقوع زلزله های بزرگ نیز نمی توانید فرار کنید."

بر اساس گزارش رسانه های محلی چین در این زلزله به هیچ فردی آسیبی وارد نشد. انتشار گسترده این ویدئو در شبکه های اجتماعی چین با واکنش این گوینده خبر نیز همراه بود. او در یکی از بخش های خبری که حضور یافته بود گفت که مردم باید حین وقوع زلزله از ریزش آوار در امان بمانند و تلاش کنند در محل های امن پناه بگیرند.

او همچنین در گفتگو با یکی از روزنامه های محلی چین گفت هنگامی که همکارانش اعلام خطر کردند او کاملا آرام بود. این گوینده خبر گفت که پس از این صحنه آنها استودیو را ترک کردند.

 
 
 

انتهای پیام/