به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران؛ دبیر انجمن صنفی داستان نویسان تهران از حضور نویسندگان این انجمن در مراسم روز کتابگردی و دیدار با اهالی کتاب در هفته کتاب خبر داد.

ضحی کاظمی با اشاره به برنامه‌های این انجمن در هفته کتاب گفت: تعداد 30 نفر از نویسندگان انجمن اول آذرماه همزمان با روز کتابگردی در «بوفه کتاب مکتب تهران» گرد هم می‌آیند و از آن‌جا به کتابفروشی‌های دلخواه و مدنظر خود در مرکز شهر و محل زندگی خود می‌روند تا با اهالی کتابخوان دیدار صمیمانه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: نویسندگان با حضور خود در این کتابفروشی‌ها علاوه بر تشویق و ترغیب مخاطبان به مقوله کتاب، با علاقه‌مندان و مخاطبان آثارشان تبادل نظر کنند و حرکتی مثبت در جهت کتابخوانی داشته باشند.

دبیر انجمن صنفی داستان نویسان تهران عنوان کرد: در سال‌های گذشته به صورت پراکنده و خودجوش این اقدام را انجام دادیم و نتایج مثبتی دریافت کردیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم امسال این حرکت را به صورت متمرکز و گسترده‌تر ادامه دهیم. برنامه کتابگردی نویسندگان و دیدار با مخاطبان آثارخود، حرکتی مستقل و مردمی است. نویسندگان با حضور در کتابفروشی‌ها و تعامل صمیمانه با مخاطب، آن‌ها را به کتابخوانی تشویق می‌کنند.

پنجمین دوره آیین کتابگردی با هدف توجه به کتابفروشی‌ها همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب روز پنجشنبه (‌یکم آذرماه) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار می‌شود. در آئین «کتابگردی» چهره‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، مسئولان و متولیان تشکل‌های صنفی حوزه نشر و ناشران و کتابفروشان با حضور در کتاب‌فروشی‌‌هاى سراسر کشور و خرید کتاب، به گفت و گو و با مردم و خریداران کتاب می‌پردازند.

طرح «کتابگرد، کتابت را جای بگذار» با هدف ترویج مطالعه در سازمان‌ها

 سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی برنامه‌ای تحت عنوان برنامه «کتابگرد، کتابت را جای بگذار» را برای هفته کتاب برنامه‌ریزی کرده است. این طرح قرار است با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کارمندان،‌ پژوهشگران و مراجعان به اجرا شود.

بر اساس این طرح، کارمندان و پژوهشگران این سازمان کتاب‌های خود را در قفسه تعبیه شده در جلو درب ورودی سازمان در طبقه همکف ستاد قرار می‌دهند و دیگر کارمندان و شاغلان با توجه به علاقه‌مندی این کتاب‌ها را مطالعه می‌کنند و دوباره به کتابخانه تحویل می‌دهند. البته این کتاب‌ها در کتابخانه کوچکی به غیر از کتابخانه مرکزی این سازمان نگهداری می‌شوند.

این طرح نه تنها در هفته کتاب بلکه قرار است در تمام طول سال اجرا شود. از این رو مراجعان به سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی می‌توانند در زمان انتظار به مطالعه این کتاب‌ها بپردازند.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/