به گزارش پارس نیوز، 

 برنامه حالا خورشید صبح امروز یکشنبه ۶ آبان میزبان علی فروغی مدیر شبکه سه بود.

علی فروغی در این برنامه درباره وضعیت برنامه ۹۰ گفت: وضعیتی که برای برنامه ۹۰ به وجود آ‌مده بود ۹۰ ماجرای پیچیده‌ای ندارد و من هم دوست ندارم ماجرای درون خانواده‌ای را به بیرون ببرم. در هفته اولی که این اتفاق افتاد بازی حساس از لیگ اروپا پخش می‌شد و همزمان با آن بازی دیگری هم در جریان بود به همین دلیل هم شبکه ۳ و هم شبکه ورزش باید فوتبال را پخش می‌کردند و همه برنامه‌های آن شب شبکه سه حذف شد.

وی در ادامه با بیان اینکه حذف برنامه ۹۰ و دیگر برنامه‌های شبکه سه در آن شب تصمیم شورای کنداکتور شبکه بوده و به هیچ وجه تصمیم شخصی در کار نبود گفت: با این وجود بعد از اینکه این تصمیم گرفته شود گفتیم که از ساعت ۱۲ شب به بعد ۹۰ پخش شود چرا که بازی دوستانه تیم ملی با بولیوی قرار بود انجام شود ولی خود عادل قبول نکرد که بیاید و برنامه را اجرا کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما یک خانواده‌ایم و بحث داخل خانواده نباید به بیرون برود، گفت: مصاحبه عادل کار درستی نبود در همه جای دنیا مصاحبه درباره برنامه حتما باید با هماهنگی شبکه باشد همانطور که خود شما (رضا رشیدپور) برای اینکه موضع خود را درباره برنامه ۹۰ اعلام کنی با بنده تماس گرفتید و اجازه موضوع را گرفتیم.

وی افزود: فردوسی‌پور کارمند رسمی صدا و سیما است و مصاحبه باید با هماهنگی شبکه باشد ما اگر می‌خواستیم در شبکه ۳ کار غیر اصولی انجام دهیم و به این صورت رشته کار از دست‌مان در برود شما نمی‌توانستید هیچ‌کدام از این برنامه‌های چالشی را داشته باشید. رسانه باید کار حرفه‌ای خود را انجام دهد و دیسیپلین رسانه‌ای برای همه رسانه‌های دنیا مهم است. به عنوان مثال برنامه‌ای در شبکه بی‌بی‌سی اجرا می‌شد که مخاطب فراوانی داشت بنا به دلایلی مجری و تهیه‌کننده این برنامه باهم دعوا کردند. بی‌بی‌سی به عنوان شبکه ایستاد تا مجری را عوض کند.

وی ادامه داد: کار باید حرفه‌ای و در مدارش باشد و نباید احساسی شود چرا که شبکه ۳ مهم‌ترین شبکه بوده و باید همه چیز آن حساب شده باشد چرا که اگر کار از مدارش دربیاید دیگر هیچ چیز در سر جای خود باقی نمی‌ماند.

وی در مقابل صحبت‌های عادل رشیدپور مبنی بر اینکه برنامه ۹۰ پرمخاطب‌ترین برنامه تلویزیون است، گفت: این موضوع را در فضای مجازی هم بارها دیده‌ام اما باید بگویم برنامه عادل از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون است همین برنامه حالا خورشید در نظرسنجی آخری که انجام دادیم به اندازه برنامه ۹۰ مخاطب داشته و ماه عسل دو برابر برنامه ۹۰ مخاطب داشته‌اند. شبکه ۳ به طور کلی پربیننده است و همه برنامه‌های آن با استقبال مواجه می‌شود.

وی افزود: بر اساس نکاتی که گفتم باید کار اصولی انجام شود چرا که اگر به این صورت نباشد وضعیتی مانند سریال دلدادگان ایجاد شده و می‌بینیم که یک بازیگر می‌تواند پایان سریال را عوض کند.

وی ادامه داد: این تصمیم شبکه بوده و ما هم در این دو هفته هیچ موضعی درباره آن نگرفتیم ما اهل هیاهوی رسانه‌ای و جنجال نیستیم وظیفه ما گفت‌وگو، صبر و کار حرفه‌ای انجام دادن است.

وی با بیان اینکه مردم از قاطعیت حرفه‌ای، منطقی و عقلانی دفاع می‌کنند، گفت: بسیاری از مشکلات کشور به خاطر نبود همین قاطعیت است. عادل برنامه‌ساز فوق‌العاده‌ای است اما باید کار بر اصول آن انجام شود بعد از موضوع ۹۰ من خودم گفتم که گزارش بازی پرسپولیس - السد را به عادل بدهید چرا که هیچ بحث شخصی وجود نداشت و موضوع درباره ۹۰ بود و به گزارشگری عادل فردوسی‌پور مربوط نمی‌شد.

وی ادامه داد: فرق ما جوان‌ها با قدیمی‌ها همین است که پای تصمیم خود بایستیم و کار منطقی انجام دهیم. برنامه۹۰ این هفته به خاطر اینکه شب اربعین است پخش نخواهد شد ولی از هفته بعد مجددا به کار خود ادامه می‌دهد.

وی همچنین در پایان در برابر درخواست رشیدپور مبنی بر اینکه قبل از بازی پرسپولیس که در فینال جام باشگاه‌های آسیا قرار است انجام شود می‌توانیم برنامه ۹۰ را داشته باشیم، گفت: من خودم موافق این موضوع هستم ولی باید این موضوع به جلسه کنداکتور شبکه برود. البته برنامه باید اینقدر محتوا داشته باشد که این کار عملی شود.