به گزارش پارس نیوز، 

رضوان سلماسی روز شنبه در جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان افزود: در این طرح از فضاهای موجود شهری برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری استفاده می شود.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جلسه مشترکی برای مشخص کردن مکان های پیشنهادی ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» برگزار کرده است، ادامه داد: ایجاد پاتوق های فرهنگی نیز در شهر ضروری است.
سلماسی اظهار داشت: این پاتوق ها باید بر اساس اصول شهرسازی و متناسب با فرهنگ شهر ایجاد شود و کارکرد فرهنگی و هنری آن بسیار قوی باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان ادامه داد: گذر فرهنگ و هنر قابلیت تحقق اهداف فرهنگی را دارد و باید فضای مناسبی برای آن به منظور حضور بیشتر شهروندان فراهم شود.
سلماسی معتقد است: توجه به حوزه فرهنگ و بهره‌مندی هنرمندان و مردم از فضاهای فرهنگی نه تنها در نوع نگاه، روش و تغییر رفتار و فرهنگ شهروندان موثر است، بلکه در رونق اقتصادی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به مشکلات تیم فوتبال شهرداری همدان اظهار داشت: شورای شهر مخالف ادامه فعالیت این تیم نیست، بلکه اگر در لیگ های حرفه ای تیم داری می کنیم، باید نگاه حرفه ای به آن داشته باشیم.
سلماسی با بیان اینکه تیم فوتبال شهرداری همدان نیازمند حمایت است، افزود: باید همه ما کمک کنیم تا این تیم قدرت گرفته و به رده های بالاتر جدول و حتی دسته اول صعود کند تا بودجه شهرداری و تلاش و زحمات بازیکنان و کادر ورزشی، نتیجه بخش باشد.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: در این شهر ظرفیت و مکان های مناسبی برای حضور هنرمندان و اجرای برنامه های فرهنگی ایجاد شده است و پیاده ‌راه ها از جمله این ظرفیت ها است که باید مورد استفاده مناسبی قرا بگیرند.
حسین قراباغی با اشاره به انتخاب همدان به عنوان میزبان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری، اظهار کرد: دلیل این انتخاب پیشینه همدان و وجود ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری است که باید از این فرصت اجلاس برای معرفی همدان بهره گرفت.
وی همچنین در خصوص ایجاد گذر فرهنگ و هنر بیان کرد: همدان به دلیل ایجاد فضا و مکان ها محدودیتی در اجرای این طرح ندارد، بلکه نیازمند تدوین نرم افزار اجرای طرح است.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این جلسه گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته و تعامل با شورا و شهرداری، تفاهم نامه ای بین این اداره کل و شهرداری همدان در خصوص ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر و بازارچه های هنری منعقد می شود.
مجید فروتن اضافه کرد: در گذر فرهنگی برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مانند اجرای موسیقی، برپایی فروشگاه محصولات فرهنگی و هنری و اجرای نمایش انجام می‌شود.
وی ادامه داد: هدف از ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» این است که اگر طرحی در فضاهای مدیریت شهری اجرا می شود، پیوست‌نگاری فرهنگی داشته باشد تا بتوانیم از فضای ایجاد شده برنامه های فرهنگی هم اجرا کنیم.
به گزارش ایرنا، در این جلسه مقرر شد شهرداری همدان در جلسه مشترکی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مکان پیشنهادی ایجاد گذر «فرهنگ و هنر» را برای انتخاب فضا و نیز تعریف نرم افزار فرهنگی آن، معرفی کند.
7523/2090