به گزارش پارس نیوز، 

سمیه فرهادی این میزان بودجه از محل اعتبارهای ملی برای بازسازی، ساماندهی و استحکام بخشی پشت بام، کانال آب و تعمیر کفپوش های چشمه سلیمانیه اختصاص یافت.
وی افزود: استحکام بخشی دیوارها، پی سازی و زیربندی دیوارهای سنگی و آجری تخریب شده، ساماندهی کف، بازسازی نمای قدیمی آجری بنای دور چشمه، اجرای ختایی فرش کف محوطه و اجرای کاهگل از جمله اقدام ها برای بازسازی این اثر می باشد.
مسئول دفتر فنی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان اضافه کرد: همچنین بهسازی ساختمان موجود در ورودی چشمه، اجرای سیمگل، ازاره آجری و اجرای شمشه گچی در بدنه های چشمه، ساخت و نصب درب ورود و خروج، اصلاح سیستم برق کشی، تهیه و نصب ناودان های سنگی از دیگر اقدام هایی است که برای حفاظت از چشمه سلیمانیه در دستور کار قرار دارد.
وی عنوان کرد: چشمه سلیمانیه در جنوب باغ فین که با قدمتی چند هزار ساله از دل این باغ تاریخی عبور می کند، با تامین آب زمین های کشاورزی و باغی، موجب آبادانی شهر کاشان در دوره های گوناگون تاریخی نیز شده است.
فرهادی همچنین به بهسازی خانه تاریخی صدوری با اعتبار افزون بر 650 میلیون ریال اشاره کرد که شامل تعمیر و نصب درب های چوبی می باشد.
وی اضافه کرد: این بنای متعلق به دوره قاجار با 2 حیاط و 12 اتاق به سبک معماری گودال باغچه در محله پنجه شاه کاشان، در گذشته بخشی از مجموعه تاریخی عطارها بود که وجه تسمیه کنونی آن مربوطه به آخرین مالکش یعنی خاندان صدوری است.
شهرستان 365 هزار نفری کاشان با برخورداری از یک هزار و 700 اثر دارای ارزش تاریخی، طبیعی و معنوی (325 اثر ثبتی در فهرست ملی و یک اثر ثبت جهانی) در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
6136/8123