به گزارش پارس نیوز، 

به همت قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین اولین «سینما سیار» در مرزهای خروجی کشور فعالیت خود را روز جمعه ۲۷ مهر و با نمایش دو فیلم سینمایی برای زائران امام حسین(ع) آغاز کرد و تا ۸ آبان ادامه دارد.

در این سینما دو فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» و «به وقت شام» در سه مرزِ مهران، شلمچه و چزابه و در دو نوبت ساعت ۱۹ و ۲۱ برای زائران نمایش داده می‌شود. دلیل انتخاب این دو فیلم توجه به زندگی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و الگوگیری از زندگی اهل بیت است.

این اکران‌ها تا روز ۸ آبان با ۷۲ اکران مردمی ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند در ساعات ۱۹ و ۲۱ هر شب به نمایش این آثار سینمایی بپردازند.

قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین به عنوان پشتیبان ستاد مرکزی اربعین و در طول سیاست‌های مصوب آن، با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در ایام سوگواری اربعین حسینی از ۲۷ مهر تا ۸ آبان با مجموعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کنار زائران اربعین حسینی خواهد بود. این قرارگاه به ابتکار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مشارکت بسیاری از دستگاه‌ها از جمله سپاه پاسداران، ستاد بازسازی عتبات، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و نیروی مقاومت بسیج برپا شده است.