به گزارش پارس نیوز، 

 از وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی در این پیام تاکید کرده است که نقش و جایگاه دانش‌آموزان در طول چهار دهه از انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست؛‌ حضور جوانان و نوجوانان در عرصه‌های متفاوت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و میثاق آنها با آرمان‌ها و اهداف والای حضرت امام خمینی(ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی قابل تحسین است.
وی ادامه داد: در این ارتباط شوراهای دانش‌آموزی، به‌ عنوان یکی از ارکان تاثیرگذار مدارس با هدف توانمندسازی و تقویت مهارت‌های اجتماعی و مدنی دانش‌آموزان و مشارکت آنان در فعالیت‌های تربیتی و آموزشی تشکیل شده است.
وزیر آموزش و پرورش در این پیام با خطاب قرار دادن دانش آموزان به عنوان فرزندان پویا و بالنده کشور اظهار داشت: با خود و خدای خود عهد ببندید ضمن احترام به فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی با آگاهی و عقلانیت در زندگی فردی و اجتماعی مسئولیت‌پذیر باشید و معیارهای اسلامی همچون کرامت انسانی، امانت‌داری، خودباوری، کارآمدی، احترام به خود و دیگران، اعتماد به نفس، وقت‌شناسی، نظم، جدیت، ایثارگری، قانون‌گرایی و نوآوری را سرلوحه کار خود قرار دهید و از فرصت‌های آموزشی و تربیتی که به برکت خون شهیدان والا مقام برای ما فراهم شده، نهایت بهره را ببرید.
بطحایی یادآورشد: یقین بدانید آینده این کشور با دستان توانا و ذهن خلاق و فکور شما مدیریت خواهد شد و اهداف نظام آموزش و پرورش به‌ ویژه در برهه حساس کنونی، بدون مشارکت و اراده شما آینده‌سازان،‌ محقق نخواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در این پیام تاکید کرده است: از مدیران،‌ مربیان و معلمان انتظار می‌رود در تمامی مراحل انتخابات، تشکیل و تقویت انجمن‌های پیش‌بینی شده،‌ زمینه و شرایط مشارکت خود انگیخته و خودجوش دانش‌آموزان را در فعالیت‌های اجتماعی فراهم آورند و فضای همدلی همراهی و مشارکت همه جانبه و بانشاط آنها را در این دوره از انتخابات ایجاد کنند.
بیست و یکمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی یکم آبان ماه در مدارس سراسر کشور برگزار می شود و در نهایت از میان حدود 14 میلیون دانش آموز 700 هزار دانش آموز راهی شوراها می شوند.
علمی**1883**2017