به گزارش پارس نیوز، 

آرش حسینی میلانی در تذکرات پیش از دستور نود و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش، اظهار داشت: وزارت کشور با برگزاری انتخابات شورایاری‌ها موافقت کرد و جا دارد از همه کسانی که در این موضوع نقش داشتند تشکر کنم و امیدوارم انتخاباتی خوب و در خور شهر تهران برگزار شود.

وی در ادامه به موضوع وضعیت کتابخانه‌های شهر تهران اشاره کرد و گفت: وضعیت کتابخانه‌های شهر تهران مناسب نیست و در بازدید از فرهنگسرای بهمن این موضوع کاملاً آشکار بود.

میلانی افزود: همانطور که می‌دانید این فرهنگسرا در محله کشتارگاه سابق ایجاد شد و تحت مدیریتی خوب به کانونی تبدیل شد برای برنامه‌های متنوع و حوزه‌های مختلف فرهنگی با این وجود سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مجموعه‌های خود را گسترش داد و امروز این مجموعه‌ها به لحاظ بودجه نیازمند کمک به شهرداری هستند.

عضو شورای شهر تهران افزود: در بازدیدی که از این مجموعه داشتم مشخص شد از تابستان امسال پست برقی که مربوط به فرهنگسرا بوده از کار افتاده و سیستم گرمایش و سرمایش قرائت‌خانه از کار افتاده و رقمی بالغ بر 700 میلیون تومان نیاز دارد که خارج از توان فرهنگسرا و شهرداری منطقه 16 است.

رئیس کمیته محیط زیست شورا گفت: در زمینه تجهیز کتابخانه‌ها عقب‌افتادگی قابل توجهی داریم و این موضوع در کتابخانه‌های کوچکی که در سرای محلات قرار دارد نیز قابل مشاهده است به ویژه در خصوص تأمین کتاب که باید کیفیت محتوای کتاب را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: به نظر می‌‌رسد رویکرد اصلاح‌طلبانه در کتابخانه‌ نیاز باشد و از طرفی وضعیت ایمنی کتابخانه‌ها نیز باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

میلانی گفت: در بودجه سال 97 برای تجهیز کتابخانه‌ها 14 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده بود که تاکنون تنها 5 درصد آن محقق شد لذا با توجه به گرانی‌های اخیر به ویژه در زمینه کتاب شهرداری تهران می‌بایست نسبت به تعهد خود در این زمینه توجه بیشتری شود.