به گزارش پارس نیوز، 

 از مشهدمقدس و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ، تورج همتی اظهار داشت: در پی دریافت یک گزارش موثق، مبنی بر وجود پرندگان شکاری و جانوران وحشی در یک منزل مسکونی در مشهد، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان با همکاری ماموران اطلاعات و امنیتی به محل عزیمت و متخلف را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: پس از بازرسی از منزل متخلف تعداد قابل توجهی از جانوران وحشی کشف شد که در این میان دو بهله پرنده شکاری با ارزش لیل و یک راس بره میش وحشی که در شرایط بسیار بدی نگهداری می‌شد نیز توقیف شد.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: علاوه بر آن چهار قطعه قرقاول و دو قطعه کبک نیز از محل کشف شد که به تیمارگاه حفاظت محیط زیست جهت قرنطینه و طی مراحل بهبودی تا زمان رهاسازی انتقال یافتند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به توقیف هدمانت یک رأس قوچ وحشی تاکسیدرمی شده نیز از منزل این متخلف اشاره و افزود: برای متخلف که چندین تخلف شکار و صید را تواماً مرتکب شده بود به جرم شکار و صید غیرمجاز پرندگان شکاری باارزش و شکار و صید پرندگان و پستانداران وحشی تشکیل پرونده و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.