به گزارش پارس نیوز، 

مریم بحرالعلومی کارگردان سینما، درباره دغدغه اش از ساخت فیلم سینمایی «پاسیو»  گفت: دغدغه فیلمسازی برای هر دستیاری وجود دارد و من نیز از این قاعده مستثنی نبودم. به ساخت اولین فیلم بلندم فکر می‌کردم تا اینکه شرایط مهیا شد و «پاسیو» را ساختم. «پاسیو» حرف‌ دل مردم جامعه را می زند.

وی افزود: «پاسیو» از یک فیلم اول سینمایی برای من بیشتر است؛ ابتدا آن را با هدف اثری ویدئویی و یا اکران در گروه هنر و تجربه ساختم؛ سپس به یک فیلم بلند سینمایی تبدیل شد.

بحرالعلومی در خصوص همکاری با بازیگران «پاسیو» اظهار داشت: در این فیلم شاهد حضور بازیگرانی هستیم که دارای تجربه‌های کم و زیاد هستند، اما کلاً در فضایی صمیمانه پیش رفتیم. سعی کردم به فراخور جنس شخصیتی که در فیلمنامه بود و عکسی که در ذهنم از شخصیت‌ها تداعی می‌شد، آن‌ها را انتخاب کنم و خوشبختانه به بهترین بازیگران رسیدم.

این کارگردان درباره جدیدترین فعالیت خود بیان کرد: هم اکنون روی طرحی کار می‌کنم. چند سیناپس و فیلمنامه هم به دستم رسیده و با دوستان تهیه کننده در حال بررسی و رایزنی هستیم تا در نهایت یکی را انتخاب کنیم.

وی درباره تمایلش برای ساخت اثری کمدی بیان کرد: الان با بحران تولید فیلم‌های کمدی روبرو هستیم. از طرفی هر کارگردانی دغدغه خاص خود را دارد؛ البته اینکه در آینده به سمت ساخت فیلم‌های کمدی کشیده شوم یا نه را نمی‌دانم. شاید روزی در کنار پرداختن به معضلات و مشکلات اجتماعی در آثارم، نگاه و رگه‌ای طنز را هم در آن بگنجانم. در کل هدف برای من مسئله است؛ اما اینکه چطور به هدفم برسم به شرایط و بستر کار بستگی دارد.

بحرالعلومی در پایان خاطرنشان کرد: از مخاطبان خاص و عام خواهش می‌کنم از سینمای مستقل به معنای واقعی کلمه حمایت کنند تا سرپا بمانند و بتواند با قدرت به مسیرش ادامه دهد. «پاسیو» نیز جزو سینمای کاملاً مستقل است.

گفتنی است؛ در خلاصه داستان «پاسیو» آمده است:  گاهى شهر با تمام بزرگى‌اش براى بعضى آدم‌ها همقواره‌ یک پاسیو، کوچک مى‌شود!

بهناز جعفرى، محدثه حیرت، کریم امینى، یاسمن ترابى، حسین ملکى، بهروز قادرى، سحر غمخوار، محمد رسول صفرى و بابک انصارى با حضور پوریا پورسرخ و شقایق فراهانى در ‎ «پاسیو» ایفاى نقش کرده‌اند.

انتهای پیام/