به گزارش پارس نیوز، 

چند هفته پیش بود که محمد علی بهمنی شاعر و رئیس شورای شعر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای که در صفحه شخصیش منتشر کرده بود، از ادامه فعالیت در دفتر موسیقی کناره گیری کرد.

حضور محمد علی بهمنی در دفتر موسیقی / امکان بازگشت این شاعر به دفتر ریاست شعر

بهمنی در خصوص علت استعفایش گفت: «موضوع استعفایم مربوط به خود دفتر شعر و فعالیت‌هایی است که در آن صورت می‌گیرد. نباید دفتر موسیقی زیر بار این ترانه‌های ضعیف برود. ما تذکر دادیم اما دوستان حرف‌های ما را نپذیرفتند. من هم گفتم چرا ارائه مجوز به این اشعار ضعیف به اسم ما تمام شود.»

علی ترابی در خصوص استعفای بهمنی گفت: «هنوز اتفاقی نیفتاده  و من استعفایی از بهمنی ندیدم. با ایشان در این باره صحبت نکردم وخبر‌ها را در فضای مجازی دیدم. در روز‌های آینده باید با ایشان صحبت بکنم.»

حضور محمد علی بهمنی در دفتر موسیقی / امکان بازگشت این شاعر به دفتر ریاست شعر

رئیس دفتر موسیقی در خصوص علت استعفای محمد علی بهمنی مبنی بر بی توجهی به کیفیت فنی اشعار در صدور مجوز‌ها اظهار کرد: این موضوع مربوط به یک شخص و یک دوره نیست. فرآیندی است که از قبل بوده و حالا در این نقطه قرار گرفته ایم که اشعار ضعیف فراوانی برای اخذ مجوز به دفتر موسیقی ارسال می‌شود.

وی افزود: خیلی از دستگاه‌ها مقصر هستند که ذائقه‌ها به این سطح رسیده است و ترانه‌ها به لحاظ فنی ضعیف هستند. موضوع کیفیت اشعار بحثی فراتر از وزارت ارشاد است. باید دید سازمان‌هایی که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، چه ذائقه‌ای را پرورش دادند که ترانه‌هایی که خیلی قابل افتخار نیستند، بیشترین تقاضا را دارد و خواننده‌های این اشعار بیشترین طرفداران را در میان جوانان دارند.

ترابی ادامه داد: این مشکل بزرگی در موسیقی ما است. قاعدتا استاد بهمنی که از بهترین شاعران کشورمان است، اگر بخواهند به لحاظ فنی خیلی جدی درباره این ترانه‌ها نظر بدهند، بخش عمده‌ای از این کار‌ها تایید نمی‌شود؛ اگر بسیاری از اشعار تایید نشود با تفاسیر دیگری مواجه می‌شویم که مثلا جلوی خوانندگان گرفته شده و به ذائقه بسیاری از جوانان توجه نمی‌شود از این رو دفتر موسیقی در شرایط سختی است. محمد علی بهمنی بیشتر از ما زیر فشار است و شرایط او برایم قابل درک است.

حالا با گذشت چند هفته از این ماجرا، هنوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جایگزینی برای بهمنی در ریاست شورای شعر، انتخاب نکرده است.

طبق گفته یک منبع آگاه، از دفتر موسیقی با بهمنی تماس گرفتند و از او خواستند که با علی ترابی رئیس این دفتر جلسه‌ای بگذارد. بهمنی هم پذیرفته و با حضور در دفتر موسیقی از مشکلات در صدور مجوز قطعه‌های ضعیف گفته است البته ترابی هم این مشکلات را پذیرفته و به بهمنی اطمینان خاطر داده، که در صدد رفع آن برآید.

حضور محمد علی بهمنی در دفتر موسیقی / امکان بازگشت این شاعر به دفتر ریاست شعر

ظاهرا ساز و کار‌های جدیدی در دفتر موسیقی در خصوص صدور مجوز شعر در نظر گرفته شده است اما بهمنی همچنان تاکید دارد که شخصی غیر از او ریاست شورای شعر را برعهده داشته باشد. او که خود ایده‌هایی درباره اصلاح برخی از اشعار در اختیار دفتر موسیقی قرار داده است، به ترابی گفته که به دلیل خستگی و نداشتن انگیزه، مایل است، مدتی استراحت کند و از فعالیت‌های این چنینی دوری کند البته مخالفت جدی از سوی بهمنی با درخواست ترابی برای بازگشت به کار صورت نگرفته و ممکن است که وی مجدد سکان ریاست شورای شعر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/