به گزارش پارس نیوز، 

مهیار اسلامی که با ارمین مهدیلو به صورت مشترک نمایش «همه پسران من» را در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه دارد در این باره گفت: این اجرا از اول مهرماه آغاز شده است و تا ۲۶ مهرماه در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه خواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه نمایشنامه «همه پسران من» آرتور میلر مثل دیگر آثار این نویسنده اثری اعتراضی نسبت به اتفاقات اجتماعی و اقتصادی دوران خود محسوب می شود، بیان کرد: آرتور میلر در آثارش به اتفاقات و شرایط ناراحت کننده ای که در جامعه جریان داشته است و گریبان خودش را هم می گرفته، می پردازد به عنوان نمونه در نمایشنامه «چشم اندازی از پل» به مساله مهاجرت می پردازد چون خانواده اش از مهاجران لهستانی بودند و یا «مرگ فروشنده» را در نقد وضعیت اقتصادی آمریکا و مشکلاتی که گریبان مردم از جمله خودش را گرفته بود، می نویسد. «همه پسران من» هم اثری ضدجنگ است که بر این نکته تاکید دارد که جنگ می تواند چه بلاهایی سر یک کشور بیاورد و خانواده ها را درگیر خود کند.

اسلامی با اعلام اینکه میلر نیز تحت تاثیر شرایط کشور در جنگ جهانی دوم مدتی نتوانست به فعالیت بپردازد، گفت: نمایشنامه «همه پسران من» در کلیت اثری اعتراضی نسبت به جنگ است اما در جزییات بدون شعارزدگی و غلو به مسایل مختلفی مثل وجدان کاری، خانواده دوستی، عشق، وفاداری و حتی تقابل سنت و مدرنیته می پردازد.

وی درباره تغییراتی که در نمایش برای اجرا داده‌اند، توضیح داد: در سال های اخیر مخاطبان دیگر صبر و حوصله دیدن نمایش هایی با مدت زمان بیش از ۲ ساعت را ندارند. در دنیای امروز همه به دنبال رسیدن به سریع ترین وضعیت ممکن هستند در همین راستا برای کوتاه شدن اثر ۲ شخصیت فرعی را که تاثیری در روند داستان ندارند، حذف کردیم البته این کار نیز با مشاوره انجام گرفته است. در اصل ما به متن آرتور میلر وفادار بودیم اما با این کار، نمایش چابک شده است و مخاطبان ارتباط بیشتری با کار برقرار می کنند.

این کارگردان در پایان درباره فضاسازی نمایش بیان کرد: این اثر نمایشی مانند دیگر آثار آرتور میلر اثری رئالیستی محسوب می شود و سلیقه شخصی ما نیز کار کردن روی متون رئالیستی است در همین راستا تلاش کردیم در فضاسازی و صحنه آرایی هم به این ویژگی نزدیک شویم. دوست داشتیم به نگاه تماشاگر احترام بگذاریم و خودمان را به دلیل تنبلی پشت واژه های دست مالی شده ای مثل مینی‌مال پنهان نکنیم.

نمایش «همه پسران من» نوشته آرتور میلر به کارگردانی مهیار اسلامی و ارمین مهدیلو جدیدترین تولید گروه تئاتر ریما است که به همت دانش آموختگان آموزشگاه حمید سمندریان و بعد از چند ماه تمرین با نگاهی وفادارانه و تلاش برای اجرایی رئالیستی اجرا می شود.

نمایش «همه پسران من» با بازی فرید رحمتی، المیرا صارمی، آرمین مهدیلو، اناوا صدر هاشمی، مهیار اسلامی، محمدرضا هلال زاده، علی آشمند، هدی کاویانی نسب از اول مهرماه ٩٧ هر شب ساعت ٢١ در تماشاخانه دیوار چهارم به صحنه می رود.