به گزارش پارس نیوز، 

 مهرداد پور فتحی روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر دماوند که با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهر برگزار شد با اشاره به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید قرارداریم، اظهار داشت: تاکنون 16 هزار و 672 دانش آموز برای سال تحصیلی 97-98 در سطح مدارس شهر دماوند ثبت نام کرده اند که این میزان نسبت به سال گذشته به تعداد 437 نفر افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه 588 کلاس درس برای سال تحصیلی جدید آمده شده است، خاطر نشان کرد: تعداد دانش آموزان مشغول به تحصیل در شهرهای تحت پوشش آموزش و پرورش دماوند 13 هزارو 822 دانش آموز و در روستاها 2 هزار و 940 نفر هستند که از این تعداد 14 هزار و 383 نفر در مدارس دولتی و 2 هزار و 579 نفر در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به تعمیر و تجهیز مدارس و کلاس های درس، توجیه و تبلیغ دانش آموزان، تایید صلاحیت انتصابات و نظارت بر امر ثبت نام و معلمان و .... را از جمله اولویت ها در سال جدید دانست و گفت: انتصاب مدیران بر اساس عملکرد و ارزیابی سابقه فعالیت آنان، تعمیر و تجهیز مدارس با ایجاد پکیج و سیستم گرمایشی صورت می گیرد.
پورفتحی با تاکید براینکه 2 مدرسه در روستای سربندان و شهرک فاطمیه شهر دماوند ساخته خواهد شد، اضافه کرد: ایزوگام 7 هزار متر مربع از بام های مدارس، طراحی و نصب المان ها، فضا سازی شهری و ... از جمله اقداماتی بوده که انجام و یا در مرحله اتمام است.
همچنین شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در خصوص این جلسه به خبرنگاران گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در آغاز سال تحصیلی، خانواده ها به اندازه نیاز خود خرید کنند و این مهم باید فرهنگ سازی شود.
وی افزود: دانش آموزان نقش مهمی در خانواده برای تحقق این فرهنگ دارند؛ این اقدام مردم در حمایت از دولت نقش مهمی دارد و می توان به سلامتی از بحران ایجاد شده گذر کرد.
این مقام مسئول در خصوص آماده سازی شهرستان برای سال تحصیلی جدید نیز تصریح کرد: با برنامه ریزی درست می توان مشکلاتی که ممکن است در حوزه تجهیزات و یا تایید صلاحیت ها و .. وجود دارد را به حداقل رساند.
جهانشاهی با اشاره به موضوعات مطرح شده در شورای آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در خصوص سرویس مدارس و معلمان بر اساس دستور العمل ساماندهی و هماهنگی های لازم صورت گرفته و هیچ گونه مشکلی در این خصوص نداریم.
تهرام/7246/ 1539