به گزارش پارس نیوز، 

حمید بهاری مداح و ذاکر اهل بیت (ع)  در خصوص احترام به پیشکسوتان عرصه مداحی گفت: یکی از معضلاتی که ما امروز در جامعه و در هیأت خود داریم افرادی که سالخورده شده‌اند و زمانی نوکری دستگاه امام حسین (ع) را می‌کردند، خیلی راحت آنها را کنار گذاشته ایم. بیاییم در این ایام ما بچه هیئتی‌ها و مداحان که در دستگاه سیدالشهدا (ع) کاری را بر عهده داریم، حرمت پیرغلامان خود را حفظ کنیم. ما همه از نوکران اهل بیت (ع) هستیم و این نوکری فقط برای من خواننده نیست، حتی شمایی که خبرنگار هستید یا در هیئت امام حسین (ع) حضور دارید، نوکر امام حسین (ع) هستید.

وی در ادامه بیان کرد: تمام این عزیزان  سالها از امام حسین (ع)  نفس زده‌اند، بیاییم حتی حضور این پیرغلامان را برای دعای آخر مجلس و چند دعای کوچک در هیأت خود حفظ کنیم. این افراد جوانی خودشان را برای امام حسین(ع)  دادند و صدای خوش شان را برای امام حسین و اهل بیت خرج کرده‌اند. به آنها نگوییم «حاج آقا شما دیگر نمی توانید بخوانید» این مرد اگر نتوانست بخواند و ما آن را حفظ کردیم هنر است و گرنه جوان‌ها امروز در بورس مداحان هستند. شما خیال می‌کنید من مداح همیشه در بورس هستم، پیری، کسالت و افتادگی صدا ندارم. آن عزیزان به ما نخواهند رسید اما ما حتما به آن عزیزان خواهیم رسید. اگر ما جایگاه بزرگترهای مان را در هیأت حفظ کردیم یقینا بدانید امام حسین (ع) هم کاری می‌کند که جایگاه ما در پیری حفظ شود.

مداح اهل بیت (ع) افزود: در واقع بالاتر کارها در دستگاه سیدالشهدا(ع)  احترام به بزرگترها، ادب کردن و  ارتباط خوب است. ما در کنار مردم هستیم که به امام حسین (ع) سلام می‌دهیم، اگر مردم نباشند ما چه باید بکنیم؟ پس بیاییم این پیرغلامان را در هیأت خود حفط کنیم و به آنها احترام بگذاریم و جلوی آنها ادب کنیم.

 

 

 
 
 

انتهای پیام/