به گزارش پارس نیوز، 

سید صادق موسوی شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «آگر» به میزبانی شهرستان ملایر اظهار داشت: امسال فیلم کوتاه ایران 2 هزار حضور بین المللی داشته است که در هیچ رشته ای قابل مقایسه نیست.

وی افزود: این میزان حضور بین المللی فیلم کوتاه ایران در رشته هایی همچون هنرهای تجسمی، تئاتر، موسیقی، سینمای بلند و در حوزه کتاب و مطبوعات قابل مقایسه نیست و در ایران هیچ رقیبی ندارد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران ادامه داد: تنها در سال 96 فیلم کوتاه ایران در 2 هزار جشنواره حضور داشت که از این تعداد 300 فیلم کوتاه توسط انجمن سینمای جوانان بود و یک هزارو 700 مورد توسط سینماگران مستقل شکل گرفته است.

موسوی با تقدیر ویژه از امید وفایی مدیر انجمن سینمای جوانان ملایر و زحمات دست اندرکاران و هیات داوران برگزاری جشنواره آگر بیان کرد: اگر هنرمندان با استعدادی که با کمترین امکانات در شهرهای کوچک و بزرگ ایران فعالیت می کنند و از انجمن حداقل حمایت ها را می بینند، نباشند، ما نیز نیستیم.

وی با اشاره به سختی کار برگزاری اینگونه جشنواره ها گفت: مهمترین کار را در برگزاری این جشنواره ها، روسای دفاتر انجمن سینمای جوان در شهرستان ها متحمل می شوند که زحمات و تلاش های آنان قابل تقدیر است.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز کار هنر و سینما را بسیار حساس و ارزشمند دانست و افزود: کار هنرمندان در عرصه فیلم، سینما و عکس، ثبت و به سخن درآوردن زندگی انسان ها است.

باب الله فتحی برگزاری جشنواره آگر و حضور هنرمندان از 10 استان کشور را مایه مباهات و افتخار برای این شهرستان عنوان کرد و گفت: مردم ملایر که صاحب مفاخر بزرگ هنری و فرهنگی در عرصه سینما و فیلم هستند، از این میزبانی به خود می بالند.

وی اظهار داشت: برگزاری این گونه جشنواره ها فرصتی بسیار مغتنم برای گرد هم آمدن هنرمندان و تبادل افکار، اندیشه و تجربه بین آنها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز بیان کرد: هیچ چیزی در دنیا زشت نیست و این بستگی به نگاه ما دارد.

علیرضا درویش نژاد ادامه داد: اگر ما خلاصه ای از خدا هستیم، پس در این ساختار زیبا به عنوان یک هنر متعالی، زشتی وجود ندارد و انسان از دل این زیبایی و دیگر زیبایی ها ساطع می شود و به منصه ظهور می رسد.

وی هنر را یکی از نمونه های بارز این زیبایی برشمرد و گفت: سینما و عکس در دل زیبایی های هنر جایگاه خاصی دارد که می توان پایه آن را به فطرت الهی برگرداند که بخشی از آن در فطرت انسانی پرتو ایجاد کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان ادامه داد: اهمیت سینما و هنر عکاسی نیز به همین است که پایه اش یک گستره مفهومی، فلسفی و عرفانی وسیعی دارد و برای ما بسیار ارزشمند است.

درویش نژاد افزود: به همان نسبت که انسان ارزش دارد و گستردگی بزرگی در حوزه معرفت شناسی و کمال دارد، سینما و عکس نیز می تواند انسان ها را به شدن و بودن برای ماندن برساند.

وی برگزاری این رویدادهای فرهنگی را نیز در این راستا دانست و تاکید کرد: هر اندازه این رویدادها از نظر کمی و کیفی گسترده تر شود، یعنی اینکه ما به سمت کمال با سرعت بیشتر به جلو پیش می رویم.

به گزارش ایرنا، شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان آگر به میزبانی ملایر شامگاه یکشنبه به کار خود پایان داد.

این جشنواره با حضور 10 استان کشور شامل همدان، یزد، قم، اصفهان، فارس، مرکزی، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و بیش از 200 هنرمند، عکاس، فیلمساز و کارگردان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد شهر ملایر برگزار شد.

انتهای پیام/