به گزارش پارس نیوز، 

امیر زارع زاده، با اشاره به اکرام فیلم های راه یافته به دومین جشنواره فیلم شهروند در سنندج اظهار کرد: هیات داوران دومین جشنواره فیلم کوتاه شهروند سقز متشکل از زانیار لطفی، جلال نصیری و ایوب گلکار، پس از برسی 65 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۲۶  فیلم را برای شرکت در بخش مسابقه معرفی کرد.

 

وی ادامه داد: این فیلم ها از ۱۴الی ۱۹ مرداد جاری در سالن ارشاد اسلامی سقز اکران شد و با استقبال خوب مردم فرهنگ دوست شهرستان سقز همراه بود.

 

زارع زاده به فیلم های بخش داستانی شهروندی اشاره کرد و افزود: تولدی دیگر به کارگردانی مینو سلیمان زاده،ده هزار و یک شب به کارگردانی امید نیک رو، آخرین آغوش و مردی که یادش رفت نفس بکشد به کارگردانی سامان حسین پور از سقز، آرامش به کارگردانی وریا ناصری، گاهی به زمین بنگرربه کارگردانیرابراهیم عبدالحکیمی، پدر به کارگردانی خسرو انصاریان، پروانه ها به کارگردانی عدنان زندی از سنندج، گنجشک های کوچه ما به کارگردانی ژیوار فرج زاده از صاحب و هاواری سه لو جگه کان به کارگردانی جمشید فرجوند فردا از بیجار در این بخش اکران شدند.

 

دبیر هفته فرهنگی شهروند، فیلم های حرف تازه ای نیست به کارگردانی سامان خدادی از بیجار، فیلم های سرباز و عروس باران به کارگردانی آکو زند کریمی، شمع سرد به کارگردانی نوید زارع، مونس  به کارگردانی اسرین محمودی از سنندج، آوات به کارگردانی خالد فرج زاده از صاحب و ویلای ذخیره به کارگردانی شاهو احمدی از سنندج)را فیلم های اکران شده در بخش داستانی آزاد اعلام کرد.

 

وی همچنین گفت: در بخش مستند بخش شهروندی فیلم های قاشق به کارگردانی جلال ویسی از سنندج، لالو حسن به کارگردانی عبدالحمید مقدمی از اورامان تخت، ثانیه ها  به کارگردانی زینب رضوان از سقز و یکشنبه سیاه به کارگردانی برهان احمدی از سنندج به نمایش درآمد.

 

زارع زاده، فیلم های شهر زیبا، بالانس و صدای جاده به کارگردانی برزان رستمی از سنندج را فیلم های بخش انیمیشن بخش شهروندی و آزاد عنوان کرد و افزود: فیلم های زندگی به کارگردانی ارسلان امینی از صاحب و پیر شالیار به کارگردانی عبدالحمید محمدی از اورامان تخت در بخش فیلم های موبایلی در این دوره از جشنواره فرهنگی شهروند سقز اکران شد.

 

وی خاطر نشان کرد: هفته شهروند توسط شورای شهر و شهرداری سقز از ۱۴ الی ۱۹ مرداد در ۴ بخش قرآن، کاریکاتور، فیلم و تئاتر برگزار می شود.

پایان پیام/