به گزارش پارس نیوز، 

این روزها در پارک قیطریه و در فرهنگسرای ملل نمایشگاه نقاشی در حال برگزاری است که کمی با نمایشگاه های دیگر متفاوت است؛ نمایشگاهی از نقاشی‌های سمانه احسانی نیا که در سال ۸۳ بر اثر تصادف قطع نخاع شد و قلم مویش به جای دست در دهانش قرار می‌گیرد و نقش‌ها را بر بوم خلق می‌کند. نقاشی که موجب تعجب هنرمندانی چون مرضیه برومند و اصغر همت شده است.

احسانی نیا درباره تأثیر هنر نقاشی در زندگی اش گفت: نقاشی برای من ابزاری است که بتوانم رویاهایم را ببینم و بر بوم تجسم کنم.

وی درباره سانحه تصادف، معلولیت و ادامه زندگی پر امیدش اظهار کرد: بعد از تصادف در بسیاری از مواقع از خدا می پرسیدم که چرا من؛ اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که باید سوالم را عوض کنم و بپرسم چطور می توانم با این شرایط زندگی کنم و از خدای خودم بپرسم که چطور می شود به زندگی عشق ورزید.

این هنرمند درباره انتخاب هنر نقاشی بیان کرد: به دلیل علاقه زیادی که به هنر داشتم و شرایط روحی بعد از معلولیت، تصمیم گرفتم هنری‌ را به شکل تخصصی ادامه دهم و نقاشی را انتخاب کردم.

احسانی نیا همچنین درباره موفقیت هایش اظهار کرد: چندین نمایشگاه انفرادی و جمعی در مشهد و تهران داشتم و البته در سال قبل جایزه زنان موفق و برندینگ را کسب کرده ام.

وی در پایان گفت: در نقاشی هایم سعی کرده ام تاش‌های رنگی را در ابعاد مختلف و با سبک پازلی استفاده کنم. سعی کردم رنگ های سرشار از انرژی را با هم ادغام کنم تا بتوانم به فضایی شاد برسم و این اعتقاد خودم هم هست که اگر عاشق زندگی باشی و به معبود خود عشق بورزی و به داشته هایت اتکا کنی، می توانی روند خود را در زندگی درست طی کنی.

گفتنی است؛ نمایشگاه سمانه احسانی نیا در بوستان قیطریه و فرهنگسرای ملل در حال برگزاری است و تا بیست و دوم مرداد ادامه دارد.

انتهای پیام/