به گزارش پارس نیوز، 

 ربابه عزیزخانی روز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری ایرنا افزود: در حال حاضر کتابخانه های مدارس در استان از کمبود کتاب های جدید رنج می برد و دانش آموزان علاقه مند نمی توانند وارد عرصه مطالعه شوند.
وی بیان کرد: تجهیز و بروز رسانی کتابخانه های مدارس و حضور کتابدار در این کتابخانه ها می تواند در گرایش بیشتر دانش آموزان از دوران ابتدایی به امر کتابخوانی موثر باشد.
عزیزخانی با اشاره به شوق و رغبت کودکان و نوجوانان به مطالعه، خواستار اطلاع رسانی در این زمینه و همکاری آموزش و پرورش برای احیای کتابخانه های مدارس شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاری شغلی سخت بوده و تداوم در آن نیازمند داشتن استقامت است، خبرنگاری همواره نیازمند دقت و تمرکز بوده و فعالیت در این عرصه باید با تخصص و تدبیر همراه باشد.
وی اضافه کرد: خبرنگاران جز اقشار روشنفکر جامعه محسوب می شوند و همواره باید مشکلات جامعه را کنکاش و آن را به گوش مردم و مسئولان برسانند.
عزیزخانی گفت: فعالیت اطلاع رسانی خبرنگاران باعث رشد و توسعه جامعه شده و شکوفایی در عرصه های فرهنگی را به دنبال دارد.
وی کتابخوانی را یکی از مهم ترین فعالیت های فرهنگی برشمرد و افزود: خبرنگاران می توانند با فرهنگ سازی توجه به کتاب ، در افزایش میزان سرانه مطالعه در استان موثر باشند.