به گزارش پارس نیوز، 

صابر عبدالله پور افزود: 6 کتابخانه در این شهرستان وجود دارد که به همشهریان خدمات ارائه می‌دهند که از این تعداد سه کتابخانه مشارکتی و سه کتابخانه دیگر عمومی است.
وی ادامه داد: این کتابخانه‌های مشارکتی در ادارات و سازمان‌ها از جمله جمعیت هلال‌احمر ماکو، حوزه علمیه و زندان این شهرستان فعالیت می‌کند.
وی از ایجاد بخش مجزا برای کودکان کتاب دوست خبر داد و اضافه کرد: 6 هزار نسخه کتاب در این بخش در دسترس مشتاقان کتاب نونهال است.
رییس کتابخانه عمومی ماکو با تاکید بر اینکه چهارهزار و 481 نفر عضو در کتابخانه های ماکو در حال فعالیت و بهره مندی از کتابخانه های شهرستان هستند، گفت: به تمامی اعضا، کارت عضویت یکساله صادر می کنیم که با استفاده از این کارت می توانند در هر جای کشورمان از امکانات کتابخانه‌ها برخوردار شوند.
عبدالله پور از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و ادبی در این شهرستان خبر داد و گفت: به کمک انجمن کتابخوانان ماکو کلاس های دوره خوانی دیوان حافظ، دیوان شهریار برای رده سنی بزرگسالان و کلاس های داستان گویی، اوریگامی، سفالگری، آموزش خط با خودکار، انشاء و املاء نویسی برای رده سنی نوجوانان و نونهالان در این کتابخانه برگزار می شود که نونهالان در این کتابخانه ها با کمک اساتید شعر و ادب شهرستان، نحوه صحیح مطالعه، نوشتن و قصه گویی، شعرخوانی را به صورت کاملا رایگان و در طول هفته فرا می گیرند.
وی با اشاره به سرانه مطالعه کل کشور که 35 دقیقه است، گفت: سرانه مطالعه شهرستان ماکو 18 دقیقه برآورد می شود.
به گزارش ایرنا، شهرستان ماکو یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با 2 کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.