جایزه ۸ هزار دلاری برای یک مسابقه کتابخوانی در لبنان+عکس

جمعیة المعارف مسابقه کتابخوانی طرح اندیشه کلی اندیشه اسلامی در قرآن را در لبنان برگزار می‌کند.

 
 
 

جایزه 8 هزار دلاری برای یک مسابقه کتابخوانی در لبنان+عکس

شیخ حیدر جوهر معاون جمعیة المعارف لبنان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, از برگزاری مسابقه کتابخوانی«مشروع فکر الاسلامی فی القرآن»( طرح اندیشه کلی اندیشه اسلامی در قرآن که به مجموعه بیانات امام خامنه ای در سال 53 می‌پردازد) در کشور لبنان خبر داد و گفت که هر ساله مسابقات کتابخوانی مختلفی را در لبنان برای دانشجویان و طلاب برگزار می‌کنیم.در سال جدید میلادی اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی«مشروع فکر الاسلامی» که توسط جمعیة المعارف لبنان به زبان عربی ترجمه شده کردیم.

وی ادامه داد: این مسابقه با عنوان«مسابقة الفکر الأصیل» از اول سال میلادی آغاز شده است. در این طرح کتاب‌ به عنوان قرض به شرکت کنندگان مسابقه که دانشجویان و طلاب لبنانی ساکن در لبنان و سایر کشورها هستند تحویل داده شده و پس از مطالعه کامل آنها اقدام به برگزاری این مسابقه می‌کنیم و از کل محتوای کتاب سؤال طرح می‌کنیم.

معاون جمعیة المعارف لبنان با اشاره به استقبال بالا برای شرکت در این مسابقه اظهار کرد: در این دوره از مسابقه حدود 5 هزار دانشجو و طلبه از شهرهای مختلف لبنان شرکت کرده اند که در نهایت از این تعداد 100 نفر به عنوان برنده انتخاب خواهند شد.

جوهر عنوان کرد که جایزه این دوره از مسابقه 8 هزار دلار است که هر برنده این مسابقه 80 دلار اهدا خواهد شد.

معاون جمعیة المعارف لبنان در خاتمه سخنانش بیان کرد که در اختتامیه این مسابقه کتابخوانی جشن بزرگی برگزار خواهد شد و در آن مراسم از نفرات برتر تقدیر خواهد شد و علاوه بر جوایز نقدی, تقدیر نامه از از جانب سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/