به گزارش پارس نیوز، 

حجت الله سیفى کارگردان سینما و تلویزیون در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت سریالى درباره عملیات دستگیرى عبدالمالک ریگى  گفت: تحقیقات ابتدایی در ارتباط با شناخت هرچه بیشتر جنایات عبدالمالک ریگى را هشت سال قبل آغاز کردیم و قرار بود ساخت آن را براى تلویزیون انجام بدهیم. متاسفانه طى این هشت سال اتفاق خاصى رخ نداد به عبارت دیگر ساخت سریالى با موضوع جنایت‌هاى ریگى منتفى شده است.

وى درباره ساخت سریالى درباره خواجه نصیر الدین طوسى، بیان کرد: طرح تولید مجموعه نمایشى خواجه نصیر الدین طوسى را هم سالها قبل به مدیران تلویزیون تحویل داده­‌ام که براى آن هم نتیجه‌اى حاصل نشده است. همان زمان که طرح خواجه نصیرالدین طوسى را در اختیار تلویزیون گذاشتم به صراحت عنوان کردند که خودمان قرار است سریالی در ارتباط با این شخصیت بسازیم اما هنوز هم پس از گذشت این همه سال اتفاقى در این زمینه رخ نداده است.

این کارگردان در ادامه اضافه کرد: فیلمنامه‌اى تاریخى را نوشته‌ام که داستان آن از دوران رضاخان آغاز مى‌شود و تا زمان ارسال نامه‌ امام خمینى به گورباچف پیش می‌رود. سناریو آن کاملا نوشته شده و آماده ساخت است. احتمالا در آینده ساخت این سریال براى شبکه نمایش خانگى آغاز شود.

سیفى در ارتباط با سایر فعالیت هاى خود، تصریح کرد: در حال حاضر مشغول نوشتن فیلمنامه‌اى هستم که داستان آن در برهه زمانى انقلاب اسلامى است و قالب سیاسى اجتماعى در بستر تاریخ دارد. شاید براى تولید این سریال با تلویزیون همکارى کنم و شاید هم این اتفاق جنبه عملى پیدا نکند ولى اکنون مشغول نوشتن آن هستم.