• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 388700
  به گزارش پارس نیوز،

   حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران و رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه درباره میزان حساسیت کمیسیون فرهنگی به حوزه سینما گفت: کمیسیون فرهنگی به کل موضوعات فرهنگی و هنری علاقمند است؛ به همین جهت اولویت اول دعوت از همه مسئولین حوزه ها به کمیسیون بود. از مسئولان صدا و سیما، مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دعوت کردیم و گزارش کار و فعالیت‌ها، مشکلاتشان شنیده شد و انتقادات، پیشنهادات و نظرات مطرح شد و بنا شد این جلسات ادامه داشته باشد.

  *قانون ماهواره تا زمانی که هست باید رعایت شود

  وی درباره اولویت کمیته فرهنگ، هنر و رسانه که مسئولیت آن را برعهده دارد گفت: ما در اولین جلسه کمیته سه اولویت در حوزه قانونگذاری پیش‌بینی کردیم . اولویت اول قانون اداره صدا و سیما است که در دستور کار قرار دهیم و تصویب بشود زیرا صدا و سیما در حال حاضر قانون ندارد. اولویت دوم قانون جامع رسانه است که در این زمینه کاری شروع شده باید تکمیل شود و سوم بررسی و تجدید نظر در قانون ماهواره ، قانونی که در حال حاضر وجود دارد مادامی که هست باید همه رعایت کنند اما قانون اشکالاتی دارد که متناسب با اقتضائات زمان نیست این باید اصلاح شود.

  وی درباره فعالیت نظارتی کمیسیون فرهنگی توضیح داد: در این حیطه مسئولین و متولیان را به کمیته دعوت کردیم در دومین جلسه از رئیس سازمان سینمایی و همکارانشان دعوت کردیم و بنا داریم با بخش‌های دیگر هم همین تعامل را داشته باشیم از انجمن های صنفی هنری هم قصد داریم  دعوت کنیم تا مسایل صنفی اهالی فرهنگ و هنر را بتوانیم حل کنیم.

  *تعامل با نهادها برای امنیت شغلی هنرمندان

  نماینده تهران در پاسخ به این سوال که یکی از دغدغه هنرمندان امنیت شغلی آنها است چقدر می توانید دراین حوزه موفق عمل کنید؟ گفت: اول باید وضع موجود را رصد کنیم زحمت زیاد کشیده شده اما مطلوب نیست زیرا مشکلات متعددی وجود دارد ما به صنعت سینما و رشته های مختلف هنری نگاه اقتصادی نداریم وقتی نگاه اقتصادی نداشته باشیم طبعاً بیکاری یک هنرمند و بازیگر قابل درک نیست یا فیلمی که ساخته می شود و اجازه اکران به فیلم داده نشود برای ما به لحاظ اقتصادی قابل درک نیست. ما باید با حوزه های مرتبط از درون ر حاکمیت از جمله  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قوه مجریه ، سازمان صدا و سیما و قوه قضائیه و بخش های دیگر که به نوعی قانون برایشان تکلیف تعیین کرده در کنار مسئولیتی که مجلس و کمیسیون فرهنگی دارد بنا را بر گفت و گو و تعامل گذاشتیم تا بتوانیم موانع را مرتفع کنیم.

  *از شیوه‌نامه موسیقی چیزی نمی‌دانم/ تبلیغ فیلم در ماهواره برخورد مقامات رسمی را همراه دارد

  حجت‌الاسلام احمد مازنی درباره پخش تیرزهای سینمایی از شبکه های ماهواره ای گفت: بخشی از شبکه های ماهواره‌ای که پخش برنامه به زبان فارسی دارند نمی‌توانند مورد تایید ما باشند طبعا اگر فیلمی از طریق این شبکه‌ها تبلیغ شود مقامات رسمی حق دارند سوال کنند از چه مسیری وارد شدند که فیلم تبلیغ می‌شود. دوستان هنرمند هم باید تحقیق مراقبت کنند تا شیطنت‌هایی که در خارج از مرزها شکل می‌گیرد ما را به جان هم نیاندازد.

  رئیس کمسیون فرهنگ، هنر و رسانه در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت مبهم «شیوه‌نامه موسیقی» و مسکوت ماندن آن از سوی وزیر ارشاد  ابراز بی اطلاعی کرد.

   

  فیلم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها