پارس؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 359838

  تنها چند روز پس از این اظهارات، امروز رئیس شبکه مستند سیما که در ماههای گذشته عملا در قامت سخنگوی رئیس سازمان ظاهر شده در نامه ای به ضرغامی او را متهم به فروش ساختمان های صدا و سیما برای پرداخت بدهی به تهیه کنندگان کرد.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- سخنگوی غیررسمی رئیس سازمان صدا و سیما با انتشار نامه ای خطاب به عزت الله ضرغامی رئیس سابق این سازمان به مصاحبه هفته گذشته وی بشدت انتقاد کرد.

  ضرغامی هفته قبل در حاشیه یک مراسم در پاسخ به سوالات خبرنگاران از تعطیلی برخی شبکه های تلویزیونی در دوره جدید اظهار دلتنگی کرده بود. او همچنین در پاسخ به خبرنگاری که از افزایش بدهی های سازمان سوال کرده بود گفت: سازمان همیشه مشکلات مالی و اعتباری داشته است. بخشی از اینها با مشارکت‌های مختلف حل شده و معمولاً در دوره‌های مختلف هم با این اعتباری که سازمان دارد می‌تواند کارها را انجام بدهد و با پشتوانه و اعتبارش کارها را جلو ببرد تا اعتبارش بعداً پرداخت شود.

  وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود این بدهی‌ها متعلق به دوره قبلی است، گفت: شاید اتفاقات جدیدی افتاده و من خبر ندارم. 

  تنها چند روز پس از این اظهارات، امروز رئیس شبکه مستند سیما که در ماههای گذشته عملا در قامت سخنگوی رئیس سازمان ظاهر شده در نامه ای به ضرغامی او را متهم به فروش ساختمان های صدا و سیما برای پرداخت بدهی به تهیه کنندگان کرد.

  امیر تاجیک که در دوره ریاست سرافراز به مدیریت شبکه مستند منصوب شده و از معدود مدیران سازمان صدا و سیمااست که به انتقادها از سرافراز پاسخ می گوید خطاب به ضرغامی نوشت: مدیریت جدید سازمان در هنگام شروع فعالیت‌های خود با حجم عظیمی از بدهی‌ها و معوقات روبرو شد. این مساله به زعم شما «امری طبیعی» ست. اما با کمی دقت و تحقیق می‌توان دریافت که این میزان از بدهی در قیاس با دوره‌های قبلی ابدا قابل مقایسه نیست. کمااینکه این بدهی‌ها صرفا به دلیل بودجه و کمک ناکافی که از سوی دولت به صداوسیما تعلق می‌گرفت، نبود. بلکه بیشتر به خاطر ضعف در تصمیم سازی‌ها برای توسعه غیرمنطقی شبکه‌های سازمان بود. خصوصا اینکه دولت قبل علاوه بر بودجه سالانه کمک بلاعوض یک میلیارد دلاری به سازمان کرد و ایجاد بدهی برای سازمان در چنین شرایطی منطقی به نظر نمی‌رسد.

  تاجیک پیش از این نیز در جنجال پیش آمده بر سر خروج شهرزاد میرقلی خان، بازرس ویژه سرافراز از کشور و جنجالهای پیش آمده درباره افشاگری های وی، به عنوان تنها مدیر صدا وسیما به دفاع از سرافراز و میرقلی خان برخواسته و در یادداشتی در روزنامه جام جم به انتقاد از نهادهای امنیتی کشور پرداخته و آنها را عامل تحت فشار گذاشتن رئیس سازمان صدا و سیما برای برکناری شهرزاد میرقلی خان و در ادامه خروج وی از کشور معرفی کرده بود.

  سازمان صدا و سیما در چند ماه گذشته با بحران فزاینده مالی روبرو شده و روابط این سازمان با دولت نیز بشدت تیره شده است. 

  گفته می شود در حال حاضر مدیران ارشد صدا و سیما برای پرداخت حقوق کارکنان خود دچار مشکل شده و حتی تلاش آنها برای فروش چند ساختمان برای تامین حقوق کارکنان نیز به دلیل آنچه کارشکنی دولت خوانده اند، به بن بست خورده است.

  در هفته های اخیر شایعه استعفا یا برکناری محمد سرافراز بارها در محافل سیاسی و رسانه ای مطرح اما توسط معاونان وی تکذیب شده است. 

  برخی صاحبنظران می گویند صدا وسیما در بحرانی ترین روزهای خود در سه دهه گذشته به سر می برد.

  سرافراز در دوره ریاست خود در اقدامی که «چابک سازی» سازمان خوانده شده است، برخی شبکه های تلویزیونی را تعطیل و برخی را در هم ادغام کرده است اما در اقدامی خلاف انتظار با آنکه این سازمان از بحران مالی رنج می برد چند شبکه جدید تاسیس شده و یا اسامی آنها تغییر کرده است.

  تغییر لوگوی شبکه های تلویزیونی که پیش بینی می شود هزینه قابل توجهی داشته نیز در هنگامه بحران مالی سازمان از دیگر اقدامات سازمان صدا و سیما در دوره جدید است. برخی از این لوگوها به دلیل آن که از شبکه های خارجی کپی شده بود انتقادهای زیادی در شبکه های اجتماعی برانگیخته است.

  سرافراز در آغاز دوره ریاست خود در اقدامی که در صدا و سیما «ضرغامی زدایی» توصیف شده، اکثر مدیران قبلی را از کار برکنار کرده و مدیران جوان تری را که در پرس تی وی با وی همکار بوده اند را به سمت های مهم سازمان گمارده است. افشای رسوایی اخلاقی چندی پیش در پرس تی وی که به شکایت یکی از مجریان زن این شبکه از برخی مدیران آن انجامید و پیش از آن جنجال های گسترده خروج از کشور بازرس ویژه رئیس صدا و سیما، این سازمان را در دوره جدید با حاشیه های پی در پی مواجه ساخته است.

  برخی مدیران سازمان صدا و سیما می گویند حواشی پیش آمده در این سازمان در کنار بحران مالی گسترده، عملا ادامه کار در رسانه ملی را بشدت دشوار کرده است.

   

  بودجه پرس تی وی سازمان صدا و سیما صدا و سیما مصاحبه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ناشناس
   پاسخ

   من که چند ساله صداوسیما رو نگاه نکردم.

  • ناشناس
   پاسخ

   سلام ضرغامی ساختمان فروخت اینها تلوزیون را تبدیل به ویترین فروش بازیگره و خواننده ها کردند و هرچه پولدارها بخواهند میگویند

  • محمد
   پاسخ

   چای محسن و لواش و قرقرتوت تبلیغ کنن..شاید رئیس جدید یاد بگیره بجای دخالت تو کار دولت و برکناری مدیرانش ...اید و تفکر و خلاقیتو افزایش بده....راست میگن خلاقیت تمام شدنی نیست هرچه از ان استفاد شود بیشتر میشود....صداو سیما که از
   خش یه طنز تلویزیونی مثل شب های برره میترسه سازمان نیست ترسووو

  • ناشناس
   پاسخ

   دعوا سر ارث و میراثه
   این کمیته نظارت بر صدا و سیمان میلی کجاست
   فقط حاضرن به دولت حمله کنن
   خیلی جالبه ببین قراردادها چقد سوراخ بدوه
   با یک کم چک و چونه قرارداد رو کم کردن 17 مییون دلار کم شده
   اون موقع بدبخت مردم واسه گرفتن جایزه 100 هزارتمانی صدا و سیما سه ماه باید برن و بیان

  • ناشناس
   پاسخ

   اصلا برنامه اش به درد نمیخوره همش تکراریه

  • ناشناس
   پاسخ

   باید برای این صدا و سیما که به هیچکس هم پاسخگو نیست فکری کرد. اینهمه بودجه برای سازمانی که مخاطب زیادی نداره دور ریختن بیت المال هستش.

  • ناشناس
   پاسخ

   صدا و سیما تعطیل شود هیچ مشکلی پیش نمی اید . اخبار را از منابع خارجی می شنویم . همه ماهواره دارند .

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها