به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آیین آغاز نمایش داستان های میان رودان و رقص مرگ بی لالا سه شنبه شب  در لابی تماشاخانه ایرانشهر با حضور مجید رجبی معمار، مدیرعامل مجموعه خانه هنرمندان ایران،محمد علی نجفی کارگردان و بازیگر نقش قوام السطنه در سریال معمای شاه،قاسم زارع بازیگر، اصغر دشتی،مرتضی میر منتظمی،احسان فلاحت پیشه و ...  برگزار شد. در این مراسم مجید رجبی معمار رئیس  تماشاخانه ایرانشهر با تقدیر و تشکر از عوامل جشنواره تئاتر فجر، در خصوص سبقه مکان تماشاخانه ایران شهر اظهار داشت:« نمی‌خواهم تعریف سیاسی کنم که پادگان به تماشاخانه تبدیل شده است. این کار هنرمندانه‌ای بوده است که عده‌ای در نظر گرفتند. به شکل سنتی از زمان جنگ جهانی دوم پادگان متفقین و مرکز تدارکات لشکر انگلیس بوده است. بعدها به ارتش ایران منتقل شد و تا سال‌های بعد انقلاب ادامه داشته است. این همتی که هم مسئولان اجتماعی تهران در آن دوران کردند و هم مسئولان ارتش استقبال کردند که بالاخره این فضای خوبی داریم.» 
 
وی با اشاره به نیاز سالن‌های بیشتر در تهران با توجه به تعداد زیاد هنرجو و دانشجوی هنر تاکید کرد:«همه باید تلاش کنیم امکانات و ظرفیت‌های بیشتری فراهم کنیم. ما پیگیری می‌کنیم و هنوز بخشی از این پارک بالاخره لازم است به ما منتقل کنند. نقشه داریم و برای خودمان فکر داریم که در زمینی در ضلع غربی مجموعه‌ای وسیع راه‌اندازی کنیم؛ لذا دوستان هنوز فکر می‌کنند زمان واگذاری نرسیده است ولی بسیار پیگیریم که هر چه سریعتر زمین را بگیریم. امیدوارم آنجا بتوانیم یک مجتمع وسیع تئاتری – سینمایی فراهم کرد» 
 
رجبی معمار درباره وضعیت درخواست‌های رسیده به تماشاخانه ایرانشهر گفت:«شاید بیش از 240 درخواست برای سال آینده داریم. ما حداکثر ظرفیتی که می‌توانیم ایجاد کنیم 30 تا 35 اجراست. نیاز است فضاهای جدید ایجاد شود. شهرداری تهران تلاش دارد و مجموعه ارزشمند صبا امیدواریم مسائل نور و صدایش حل شود که در مراحل آخر است و تنها چند میلیارد ناقابل نیاز است. اگر به زودی افتتاح شود یک باب و فضای خوب به تئاتر تهران اضافه خواهد شد» 
 
در ادامه مراسم یاسر خاسب، کارگردان نمایش «رقص مرگ، بی‌لالا» با بیان این نکته که نمایش سال گذشته با حضور بهرام ریحانی، هنرمند فقید تئاتر کلید خورده بود و او با وجود مبارزه با بیماری سرطان، در تمرین‌ها حاضر می‌شد، از هنرمندان درگذشته چون مجید عبداللهی و مجید بهرامی یاد کرد و نسبت به ابتلا و شیوع وسیع بیماری سرطان در میان هنرمندان و مردم ابراز ناراحتی کرد. 
 
علی شمس ، کارگردان نمایش «داستان‌های میان رودان» نیز با اظهار این مطلب که «امیدوارم ناتوانی و اضمحلال جزم‌اندیشی و دگماتیسم در تئاتر جای خود را به گسترش و سیطره زیباشناسی محدودی دهد که مسلط است بر جان و افکار برخی از افراد مشغول در تئاتر ایران هستند. انگ کج‌سلیقگی و کم‌سلیقگی گسترده شود.» خواهان حضور رنگ‌های مختلف در تئاتر ایران شد. 
 
محمدعلی نجفی، پیشکسوت سینمای کشور نیز با تاکید بر اینکه مدت زیادی از وقت خود را صرف تماشای نمایش می‌کند، ساخت سالن‌های جدید در تهران را نیازی اساسی خواند. 
 
نمایش داستان‌های میان رودان به کارگردانی علی شمس و بازی داریوش موفق، رامین سیار دشتی، آرش فلاحت پیشه، اصغر پیران، سام کبودوند، فرزین محدث، آرش بزرگ زاده، هاشم آذرهوا، حمید دربانی، علی برقی و تهیه‌کنندگی امیرحسین شفیعی از سه‌شنبه 13 بهمن 1394 تا جمعه 28 اسفند 1394 رأس ساعت 19:30 در سالن استاد سمندریان روی صحنه می‌رود.  
 
نمایش رقص مرگ، بی لالا به کارگردانی یاسر خاسب نیز با بازی مایکل اولفیک، یاسر خاسب، احمد مطوری، پردیس زارع، ساناز نجفی رأس ساعت 17 در همان سالن اجرا می‌شود.