به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سام درخشانی بازیگر سینما و تلویزیون کشور که اولین همکاری خود را با بهرنگ توفیقی تجربه می‌کند، از بازی در سریال «پشت بام تهران» می‌گوید.

 
سام درخشانی در این باره گفت: قطعا پیش‌بینی می‌شد که سریال «پشت بام تهران» با اقبال مخاطب مواجه شود و دلیل انتخاب من برای بازی در این سریال علاوه بر وجود نویسنده کار بلد و توانایی مثل سعید نعمت الله، کارگردانی  بهرنگ توفیقی در این پروژه بود. من به توانمندی‌های او در سریال‌سازی واقف بودم و از آنجایی که «پشت بام تهران» هم چینش بازیگر خوب و هم عوامل پشت دوربین کاربلدی داشت، پیش‌بینی می‌کردم، ماحصل سریال خوب از کار در بیاید، بنابراین در این سریال بازی کردم.
 
ایفاگر کاراکتر «آهی امیرعلی» در سریال پشت بام تهران افزود: آنچه که برای من در بازی در یک سریال در درجه اول اهمیت قرار دارد، این است که متن فیلمنامه خوب باشد و قصه سریال هم جذاب باشد و به خاطر قلم توانمند سعید نعمت الله، این اتفاق افتاد و از همان ابتدا که من سناریو را مطالعه کردم، فهمیدم که سریال جذابی خواهد شد.
 
بازیگر سریال «نابرده رنج» درباره کاراکتر «آهی» هم گفت: من اصولا زیاد به شخصیت مثبت و منفی در سریال اعتقاد ندارم. شخصیت «آهی» بدون اینکه به طور واضح مشخص شود که سفید است یا سیاه، در موقعیت‌های مختلف، واکنش‌های متفاوتی از خود بروز می‌دهد. آهی تا زمانی که در شرایط خوب و متعادل قرار دارد، طبیعتا رفتار شایسته‌ای هم از خود بروز می‌دهد؛ اما وقتی در تنگنا قرار می‌گیرد، واکنش‌های منفی از خود نشان می‌دهد. بنابراین کاراکتر «آهی» به طور قطع آدم خوبه یا آدم بده داستان شناخته نمی‌شود. به نظر من شخصیت «آهی» ترکیبی از حرکات مثبت و منفی است که در شرایط متفاوت تغییر می‌کند.
 
خانواده مداری مهمترین پیام سریال «پشت بام تهران» است
 
او ادامه داد: «آهی» یک کاراکتری است مثل «غیاث»، او هم تا زمانی که در مسیر درست قرار دارد کار صحیح را انجام می‌دهد و زمانی هم که در مسیر بد قرار می‌گیرد مثل لحظه سرقت، شخصیت منفی از خودش نشان می‌دهد؛ ولی اغلب رفتارهایی که از «آهی» در سریال پشت بام تهران می‌بینیم، مثبت است.
 
بازیگر فیلم سینمایی «مسیر روشن» درباره پیام اصلی سریال «پشت بام تهران» تصریح کرد: به نظرم مهمترین پیامی که این سریال تا الان به مخاطب نشان داده، عشق به خانواده و وفاداری به کانون گرم خانواده است. در این سریال کاراکترها از جمله «غیاث»، «هاله» و «آهی» تمام تلاششان را می‌کنند تا زیر سایه پدر و مادرها باشند و جمع خانواده را حفظ کنند.
 
خانواده مداری مهمترین پیام سریال «پشت بام تهران» است
 
سام درخشانی درباره همکاری با بهرنگ توفیقی هم گفت: ما با هم دوستی قدیمی داریم؛ ولی «پشت بام تهران» همکاری اول من با بهرنگ و سعید نعمت الله است که از بابت کار کردن با هر دو این عزیزان، بسیار بسیار خوشحالم؛ چون آقای توفیقی کارگردان بسیار توانمند، فهیم و آرامی است. باور کنید در این چهار پنج ماه، به اصطلاح صدا از دیوار شنیدیم ولی از بهرنگ نشنیدیم. او بسیار آدم متینی است و باید این را هم اضافه کنم که در کنار بهرنگ، نابغه‌ای به اسم سعید نعمت‌الله کار می‌کند. گاهی اوقات که متن را دورخوانی می‌کنیم، با خودم می‌گویم این دیالوگ‌ها از کجا به فکر سعید می‌رسد. سعید به نظرم یک توانایی خدادادی در فیلمنامه‌نویسی دارد و وقتی من نوشته او را مقابل دوربین بازی می‌کنم، از گفتن دیالوگ‌های او لذت می‌برم.
 
بازیگر سریال «پژمان» با اشاره به این که هنوز فیلمبرداری سریال «پشت بام تهران» ادامه دارد، افزود: در حال حاضر گروه در لوکیشن خانه «آقا ولی» با تلاش و جدیت در حال ضبط سکانس‌های پایانی هستند.
 
خانواده مداری مهمترین پیام سریال «پشت بام تهران» است
 
سام درخشانی با اشاره به طولانی شدن تصویربرداری «پشت بام تهران» اظهار داشت: علیرغم میل باطنی‌ام برای بازی همزمان در دو پروژه، ولی این روزها تمام وقت مقابل دوربین دو کارگردان هستم، شب ها از ساعت 18 تا شش صبح سر پروژه «پشت بام تهران» و ساعت شش صبح دوباره آفیش هستم و با سرویس به لوکیشن فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف» پیمان قاسم‌خانی می‌روم تا ساعت چهار عصر، اما از آنجایی که من هر دو پروژه را دوست دارم، این سختی را به جان می‌خرم و با انرژی بالا، تمام وقت مشغول بازی هستم.
 
بازیگر سریال «ماتادور» با بیان اینکه من و اطرافیانم برای اینکه بگویم این سریال خوب است یا نه، منبع خوبی نیستیم، یادآور شد: من به خاطر بازی در این مجموعه یک تعصبی نسبت به آن دارم و اطرافیانم هم که بواسطه رفاقت با من همیشه از کارهایم تعریف می‌کنند، بنابراین باید منتظر ماند تا دید که آیا ادامه سریال می‌تواند مخاطب را به خود جذب کند یا خیر؛ اما وقتی در خیابان تردد می‌کنم از صحبت‌ها و واکنش مردم متوجه می‌شوم که سریال «پشت بام تهران» به لطف خدا دیده شده است.
 
مجموعه تلویزیونی «پشت بام تهران» که تاکنون 10 قسمت از آن به روی آنتن رفته است، به تهیه‌کنندگی زینب تقوایی و کارگردانی بهرنگ توفیقی، محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است که در 33  قسمت 45 دقیقه‌ای تولید شده است.
 
 
 
انتهای پیام/