• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324657

  «بانوان ایرانی مجاز به رانندگی، کار کردن و شرکت در زندگی اقتصادی هستند و مهمتر از همه اینکه آنها بیش از 70 درصد دانش آموزان در ایران را تشکیل می دهند...»

  به گزارش پارس به نقل از جام، پایگاه بی بی سی انگلیسی در گزارشی تحت عنوان "زنان ایرانی برای آزادی مبارزه می کنند" به وضعیت آزادی زنان در ایران پرداخته است.

  در این گزارش با اذعان به آزادی بانوان در ایران آمده است: «زنان ایرانی آزادی بیشتری نسبت به بسیاری دیگر از زنان در خاورمیانه دارند. گذشته از داشتن حق رای، برخی از اعضای مجلس ایران را نیز بانوان  تشکیل می دهند.»

  بی بی سی همچنین نوشت: «بر خلاف زنان سعودی، بانوان ایرانی مجاز به رانندگی، کار کردن و شرکت در زندگی اقتصادی هستند و مهمتر از همه اینکه آنها بیش از 70 درصد دانش آموزان در ایران را تشکیل می دهند.»

  اما اشاره به این موضوعات از سوی یک رسانه انگلیسی قطعا بی هدف نیست. هر چند به روشنی پیداست که تمامی این حقوق پس از انقلاب و در قانون اساسی کشور برای زنان محترم شمرده شده، این رسانه انگلیسی نه تنها هیچ اشاره ای به این موضوع نمی کند بلکه در ادامه به لزوم مبارزه با قوانین و تلاش برای کسب آزادی های بیشتر سخن به میان می آورد.

  باید گفت نادیده گرفتن اصول مذهبی و کشف حجاب و خواندن زنان در اماکن عمومی و ... اوج آزادی و احترامی است که این رسانه های دین ستیز برای زنان قائلند؛ رسانه هایی که سرسختانه برای تغییر فرهنگ ملت ایران تلاش میکنند.

  انقلاب ایران بی بی سی دانش آموزان زنان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها