• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322763

  معاون اجتماعی ناجا گفت: زائران حتماً پیش از عزیمت به مرزها ویزای خود را از نزدیک‌ترین دفتر حج و زیارت دریافت کنند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سردار سعید منتظر المهدی در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شور و حال مردمی که توان خود را در طبق اخلاص گذاشته و به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند و ضامن بقای جمهوری اسلامی ایران همین اخلاص و حضور درصحنه است.

  وی افزود: خدمت‌گذاران مردم در نیروی انتظامی تمام‌قد به میدان آمده و هر آنچه در توان خود داشتند برای خدمت‌رسانی به مردم آوردند، مطمئنا از هر آنچه در توانشان باشد برای زائران دریغ نمی‌کنند.

  معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا، عنوان کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در مرز بین‌المللی شلمچه صورت گرفته که از مهم‌ترین آن‌ها افزایش چندین برابر گیت‌ها نسبت به سال 93 است.

  وی با اشاره به اینکه در کمترین زمان ممکن مدارک شناسایی افراد کنترل و اجازه خروج داده می‌شود، گفت: یکی از مشکلاتی که در چند روز اخیر مشاهده شد، مراجعه زائران بدون ویزا به مرزها بود، بدون گذرنامه و ویزا تحت هیچ شرایطی امکان تردد وجود ندارد.

  منتظرالمهدی خطاب به زائران، اظهار داشت: افرادی که قصد عزیمت به زیارت اربعین حسینی دارند حتماً پیش از عزیمت به مرزها ویزای خود را از نزدیک‌ترین دفتر حج و زیارت دریافت کنند، سرعت ارائه ویزا توسط تیم کنسولی مستقر در خرمشهر بسیار کند پیش می‌رود و موجب نارضایتی مردمی می‌شود.

  وی افزود: هموطنان حتما نسبت به دریافت ویزا و همراه داشتن گذرنامه معتبر و مدت‌دار اقدام کنند تا بتوانند به راحتی از مرز تردد کرده و با خاطری آسوده به زیارت خود بپردازند.

  معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا در تشریح مصوبه اخیر ستاد اربعین کشور مبنی بر تردد اتباع خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه، گفت: در مرز بین‌المللی شلمچه چندین گیت گذرنامه تنها برای تردد اتباع خارجی تعیین‌شده است که البته در شرایط خاصی می‌توانند تردد کنند.

  وی عنوان کرد: اتباع خارجی باید حتما ساکن ایران باشند تا اجازه خروج دریافت کنند، افرادی که یک لیست ویزای مانیفست گروهی دارند باید هم‌زمان حاضر باشند تا بتوانند خارج شوند.

  منتظرالمهدی، تأکید کرد: اگر افرادی که نامشان در ویزای گروهی بوده و جامانده باشند باید نسبت به دریافت ویزای مجدد اقدام کنند و امکان استفاده از ویزای قبلی وجود ندارد.

  وی اظهارداشت: در راستای خدمت‌رسانی، رفع نیازهای امنیتی و انتظامی نیروهای کلیه بخش‌های تخصصی نیروی انتظامی از جمله راهور، یگان ویژه، انتظامی، مرزبانی، گذرنامه و مهاجرت از هفته‌های اخیر در گذرگاه‌های مرزی مستقر شدند و با عشق به زائران عزیز خدمت‌رسانی می‌کنند.

  ایران جمهوری اسلامی ایران معاون مهاجرت نیروی انتظامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها