به گزارش پارس، مسعود ثقفی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا آموزش و پرورش شهر تهران مجوزی را برای نمایش فیلم محمد رسول‌الله صادر کرده است؟ اظهار داشت: مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 3 رکن اصلی در تعلیم و تربیت وجود دارد که عبارتند از نهادهای رسمی و عمومی (وزارت آموزش و پرورش)، خانواده‌ها و نهادهای اجتماعی که شامل رسانه و محصولات فرهنگی است.

وی افزود: براین اساس باید ارکان موثر در وظیفه تربیت فرزندان را در 6 ساحت بر عهده بگیرند که نهایتا منجر به تربیت فرزندان دارای هویت ایرانی و اسلامی بشود و غایت آن هم تحقق مراتبی از حیات طیبه در زندگی دانش‌آموزان است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: براین اساس محصولات فرهنگی مانند فیلم محمد (ص) به عنوان یک فرصت تربیتی در ساحت تربیتی اعتقادی و دینی دانش‌آموزان محسوب می‌شود و ما در بخشنامه‌ای به تمام مدارس شهر تهران مجوز دادیم تا از این فرصت تربیتی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین بهره‌برداری کنند.

ثقفی عنوان کرد: در کنار مجوز صادر شده به تمام همکاران در مدارس و انجمن اولیای و مربیان توصیه می‌کنیم که حتما با هماهنگی‌های لازم برای تماشای فیلم محمد (ص) نسبت تحقق اهداف سند تحول بنیادین در ساحت تربیت دینی و اعتقادی اقدام کنند.