• لینک کوتاه
 • کد خبر: 315537

  سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در راستای تحقق اهداف تربیت اعتقادی و دینی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به مدارس شهر تهران مجوز دادیم تا دانش‌آموزان را به تماشای فیلم محمد (ص) ببرند.

  به گزارش پارس، مسعود ثقفی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا آموزش و پرورش شهر تهران مجوزی را برای نمایش فیلم محمد رسول‌الله صادر کرده است؟ اظهار داشت: مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 3 رکن اصلی در تعلیم و تربیت وجود دارد که عبارتند از نهادهای رسمی و عمومی (وزارت آموزش و پرورش)، خانواده‌ها و نهادهای اجتماعی که شامل رسانه و محصولات فرهنگی است.

  وی افزود: براین اساس باید ارکان موثر در وظیفه تربیت فرزندان را در 6 ساحت بر عهده بگیرند که نهایتا منجر به تربیت فرزندان دارای هویت ایرانی و اسلامی بشود و غایت آن هم تحقق مراتبی از حیات طیبه در زندگی دانش‌آموزان است.

  سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: براین اساس محصولات فرهنگی مانند فیلم محمد (ص) به عنوان یک فرصت تربیتی در ساحت تربیتی اعتقادی و دینی دانش‌آموزان محسوب می‌شود و ما در بخشنامه‌ای به تمام مدارس شهر تهران مجوز دادیم تا از این فرصت تربیتی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین بهره‌برداری کنند.

  ثقفی عنوان کرد: در کنار مجوز صادر شده به تمام همکاران در مدارس و انجمن اولیای و مربیان توصیه می‌کنیم که حتما با هماهنگی‌های لازم برای تماشای فیلم محمد (ص) نسبت تحقق اهداف سند تحول بنیادین در ساحت تربیت دینی و اعتقادی اقدام کنند.

  آموزش و پرورش تعلیم و تربیت خانواده دانش آموزان شهر تهران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها