مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید کرد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 333970

  فتح‌اللهی با بیان اینکه یک میلیون تهرانی در بافت‌های فرسوده پایتخت ساکن هستند، گفت: نوسازی بافت های فرسوده، راهگشای رونق بازار مسکن است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، عباد الله فتح اللهی با اشاره به اینکه معتقدیم نوسازی بافت های فرسوده نقش بسیاری در رونق بازار مسکن و نیز ساخت وساز دارد، افزود: کیفیت ساخت وسازها در بافت های فرسوده باید افزایش پیدا کند. همچنین سرانه ها و زیرساخت های لازم در بافت های فرسوده  شهرتهران نیز بیش از پیش باید تامین شود.

  وی با تاکید بر اینکه معتقدیم در بودجه سال آینده و برنامه ششم توسعه نیز باید ردیف بودجه ای برای نوسازی بافت های فرسوده لحاظ شود، اعلام کرد: با این اقدام و برای ارتقاء سطح کیفی زندگی در بافت های فرسوده دولت و نمایندگان مجلس می توانند از شهروندان ساکن در این بافت ها حمایت کنند.

  فتح اللهی با ابراز نگرانی از اینکه  متاسفانه  اثری ازتخصیص بودجه برای نوسازی بافت های فرسوده در  بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه دیده نمی شود، تصریح کرد: قطعا اگر ردیف بودجه ای برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شود؛ این اقدام راهگشای رونق بازار مسکن نیز خواهد شد.

  وی تصریح کرد: تاکنون سرمایه ملی مناسبی برای تأمین زیر ساخت‌ها و نوسازی در بافت‌های فرسوده هزینه نشده است. ما معتقدیم درنوسازی همه جانبه و متوازن، باید هر دو مقوله کالبدی، اجتماعی و انسانی شهر مورد توجه قرار بگیرد.

  مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه بافت فرسوده با سه مؤلفه ریزدانگی، نفوذ ناپذیری و عدم استحکام تعریف می‌شود و هر محله‌ای که ۵۱ درصد از آن دارای این سه ویژگی باشد، محله فرسوده شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: بر مبنای این تعاریف ۷۷ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور و ۳ هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که با توجه به طرح تدقیق صورت گرفته این رقم به ۳هزار و ۷۹۸ هکتار می رسد.

  فتح اللهی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته بافت های فرسوده شهری و بناهای تاریخی در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: خوشبختانه با تشکیل این کمیته فرصت ها و پتانسیل های جدیدی برای بررسی وضعیت بافت های فرسوده به وجود آمده است.

   

  وی همچنین اظهار کرد: تشکیل کمیته بافت های فرسوده شهری و بناهای تاریخی این امکان را فراهم می آورد تا در رفع موانع و مشکلات سازمان نوسازی شاهد سرعت بیشتری باشیم.

   فتح اللهی درپایان درخصوص نوسازی بافت های فرسوده و تاریخی منطقه ۱۲ پایتخت نیز گفت: تاکنون جلب مشارکت ساکنان برای نوسازی در این منطقه، راهکارهای جبران کسری خدمات و زیرساخت‌ها، مشخص کردن پلاک های فرسوده موجود در منطقه، اعطای تسهیلات بانکی از سوی دولت، استفاده از ظرفیت های موجود در این بخش از پایتخت، تأکید بر ضرورت شکل گیری مدیریت واحد در این منطقه و... از جمله مباحثی بوده که بررسی کرده ایم.

   

  بودجه پایتخت شهر تهران مسکن نمایندگان مجلس
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها