حافظی مطرح کرد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 333952

  رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در خصوص تبعات حفاری‌های عمیق و ایجاد «ابر گودال‌ها» در معادن شن و ماسه هشدار داد.

  به گزارش حوزه شهری پارس نیوز، رحمت الله حافظی در گفت وگو با (ایسنا)، در مورد سرانجام فعالیت معادن شن و ماسه در منطقه 18، با اشاره به اتمام 15ساله مجور فعالیت برخی از معادن با بیان اینکه برخی مواقع انسان از پشت پرده‌ها خبرندارد گفت: نمی‌دانیم در معادن شن و ماسه چه خبر است؟

  وی با بیان اینکه 20سال قبل حکم پلمپ این معادن صادر شده است گفت: سالها غیر مجاز حفاری کردند و تا عمق بیش از 100متر نیز در زمین نفوذ کردند و ابر گودال‌هایی در حاشیه سطح تهران ایجاد کردند که تهدیدات زیادی را به همراه دارد.

  حافظی با بیان اینکه از کنار این ابر گودال‌ها رودخانه کن به فاصله کمتر از 10 متر عبور میکند و ترک‌هایی که بروی دیواره معادن ایجاد شده نگرانی‌هایی را در مورد سلامت کارگران ایجاد کرده است گفت: نمیدانیم چر ا با اینکه حکم پلمپ معادن صادر شده و فرمانداری نیز باید این حکم را اجرایی کند بازهم معادن فعال هستند و حتی علی‌رغم تصمیم کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا مبنی بر توقف فعالیت یک هفته ای این معادن، باز هم مشاهده می شود که این معادن در اوج آلودگی هوا فعال هستند.

  وی با بیان اینکه گزارش مصوری داریم که نشان می دهد منبع عظیم آلودگی هوا در جنوب غرب، این معادن هستند، افزود: بیشتر از این به سلامت مردم آسیب نزنیم و پیشنهاد می‌شود فرماندار، استاندار، وزیرکشور و حتی دادستان کل کشور در راستای حفظ سلامت مردم مداخله کنند تا این غائله تمام شود.

  آلودگی هوا پشت پرده زمین سلامت شورای شهر تهران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • گرگانی
   پاسخ

   آقای دادستان اگه وقت کردی ی سر بیا شهر ما ببین چه ابر گودالهایی ما داریم . زمین های معروف به ربیع کلاته جنوب شهر جلین معدنی با عمق بیش از سی متر دار حفر میشه خیلی جالبه بالا دست شهر جلین میخوان محل دفن زباله احداث کنن آب های زیرزمینی و بوی نامطبوع و پرداخت رشوه به مسئولین خائن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها