معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 322673

  معاون خدمات شهری شهرداری تهران، درخصوص آمادگی خدمات شهری برای بارش برف و باران در تهران گفت: ما در فصل زمستان آمادگی کامل برای بارش برف و باران داریم .

  به گزارش پارس به نقل از  مهر، مجتبی عبداللهی با بیان اینکه طی دوسال اخیر نزدیک به ۶ هزار مورد سوابق آبگرفتگی داشتیم افزود: تمام این آبگرفتگی ها رفع شده و وضعیت برای لایروبی و اصلاح هندسی بسیار خوب است.

  وی در ادامه با بیان اینکه آمادگی صد درصدی برای بارش برف داریم اظهار کرد: به دلیل اینکه بتوانیم هزینه ها را کنترل کنیم ستاد برف روبی را از نیمه آبان ماه راه اندازی کردیم و هرچقدر به فصل بارش برف نزدیک می شویم آمادگی مان به وضعیت صد درصدی می رسد.

  به گفته وی استفاده از «سی ام آی» در یخ زدگی آسفالت خیابان‌ها و بزرگراه‌ها ایده تازه و مساله مهمی است و شهرداری با حرکت در این مسیر توانسته در جریان یخ زدایی، میزان مصرف نمک را کاهش دهد.

  عبداللهی در ادامه یادآورشد: پیش بینی های لازم برای وقوع احتمالی و تغییرات آب و هوایی و بدنبال آن وقوع پدیده «ال نینو» صورت گرفته است و در این راستا تمامی مناطق، نیروها و تجهیزات مورد نیاز زودتر از موعد مقرر به مرز آمادگی صد درصدی می رسانند.

  عبداللهی اعلام کرد: اینکه میزان مصرف نمک در یخ زدایی به صفر برسد، امکانپذیر نیست و نه در تهران و نه در هیچ کجای دنیا این امکان وجود ندارد به طوری که حتی در کشور های اسکاندیناوی که در زمینه برف روبی تخصص ویژه دارند و همچنین در کشورهای توسعه یافته، میزان مصرف نمک در یخ زدایی به صفر نمی رسد.

  معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه مطالعات شهرداری در زمینه یخ زدایی تکمیل است، گفت: دقت و کنترل لازم را داریم تا استفاده از «سی. ام. آی » را بر اساس مطالعات دنبال کنیم و حتی اکنون به طور دقیق می دانیم در چه درجه ای از سرما و در کدام بخش از آسفالت می توانیم از نمک استفاده کنیم.

  بارش برف و باران بزرگراه پایتخت زمستان شهرداری تهران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها