به گزارش پارس، جواد حسین الیاسری استاندار شهر نجف اشرف در دیدار با دکتر مجتبی عبدالهی معاون شهردار تهران و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران از دکتر قالیباف شهردار تهران و دکتر عبدالهی به جهت توجه ویژه آنان به شهر نجف و کربلای معلی تقدیر کرد و گفت: با میهمان نوازی و برنامه های خوبی که برای ما و هیات همراه تدارک دیده شده بود،احساس می کردیم که در شهر نجف هستیم نه در کشور دیگری.

الیاسری در ادامه سخنان خود به بیان درخواست های خود از شهرداری تهران پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین مباحث کلیدی در شهر نجف بحث نظافت است. با توجه به شرایط ویژه شهر نجف به کمک شهرداری تهران نیازمبرم داریم  تا از این وضعیت عبور کنیم و قطعا با توانمندی های موجود خواهیم توانست ۲ساله به شرایط مطلوبی برسیم.

استاندار شهر نجف اشرف بر اهمیت موضوع  نظافت و فضای سبز تاکید کرد و گفت: خوشحال می شویم که یک گروه متخصص در این زمینه ها برای آموزش نیروهای ما به شهر نجف سفر کنند.

وی به طراحی خیابان امام خمینی(ره) در شهر نجف  اشاره داشت و گفت:با توجه به توانمندی های شهرداری تهران درخواست داریم در قالب تنظیم تفاهم نامه و عقد قرارداد با مشارکت بخش های خصوصی برای بهسازی و ساماندهی وضعیت شهر نجف در زمینه های مختلف همکاری داشته باشیم.

مشتاق خدمت به شهر امیرالمومنین علی(ع) هستیم

معاونت خدمات شهری شهرداری تهران نیز در این جلسه با بیان این که مدیریت شهری این آمادگی را دارد که تجربیات خود را در تمامی زمینه ها و پروژه های شهری در اختیار مسوولین شهری شهر نجف بگذارد، گفت: مشتاق خدمت به شهر امیرالمومنین علی(ع) هستیم و مسوولین شهری شهر نجف این اطمینان را داشته باشند که با حداکثر  توان به زائرین شهر نجف  به صورت خالصانه خدمات رسانی خواهیم کرد.

دکتر مجتبی عبدالهی در نشستی مشترک  با جواد حسین الیاسری استاندار نجف اشرف و رئیس شورای استان و هیات همراه، ضمن ابراز خوشحالی از حضور آنان در شهر تهران گفت: شهرداری تهران توانمندی های ویژه ای  در اجرای  پروژه های شهری و حمل و نقلی دارد.

وی با برشمردن میزان ظرفیت های شهرداری تهران، گفت:مدیریت شهری تهران این آمادگی را دارد که تجربیات خود را در تمامی زمینه ها و پروژه های شهری در اختیار مسوولین شهری شهر نجف قرار دهد.

عبدالهی در ادامه اضافه کرد:در مدت اقامت شما در تهران سعی کردیم با برنامه ریزی های لازم از شاخص ترین پروژه های شهری در زمینه های حمل و نقل،فضای سبز،جمع آوری زباله ،میادین میوه و تره بار، مراکز تفریحی  و... بازدید کنید و تمام تلاشمان این است که تجربیات و تکنولوژی خودمان را به شما انتقال دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه گفت:مسوولین شهری شهر نجف این اطمینان را داشته باشند که ما هر چه در توان داریم برای خدمت رسانی به زائرین شهر نجف و به صورت خالصانه انجام خواهیم داد.

وی بر گسترش روابط دو شهر نجف و تهران برای ارائه و تبادل اطلاعات و تجربیات تاکید کرد و گفت: شهرداری تهران این آمادگی را دارد که به مدیران میانی شهر نجف آموزش های لازم را در تمامی زمینه های شهری ارائه دهد.

عبدالهی در ادامه با بیان این که طراحی های خیابان امام خمینی(ره) برای زیباسازی و ایجاد فضای سبز  به اتمام رسیده است، گفت: اما تصمیم گرفته شد که کارها و اقدامات اجرایی پس از مراسم اربعین انجام شود.

وی به آغاز اقدامات شهرداری تهران در شهر نجف اشرف در زمینه نظافت و رفت و روب و... پرداخت و گفت:در تلاشیم در مدتی بسیار کوتاه به نظافت این شهر بپردازیم و پس از آن نیز در خصوص فضای سبز و زیباسازی اقدامات دیگری را آغاز کنیم.

عبدالهی به ایجاد مراکز میوه و تره بار در شهر نجف اشاره داشت و گفت: آمادگی داریم که طراحی های لازم در خصوص ایجاد مرکز میوه و تره بار و... انجام دهیم.

معاون خدمات شهری شهردار تهران به تشریح اقدامات و فعالیت های گسترده این معاونت پرداخت و گفت:این معاونت چندین سازمان و شرکت بسیار مهم دارد که هر یک از آنها وظایف خطیری را عهده دار می باشند که مهم ترین آنها عبارتند از(سازمان میادین میوه و تره بار،آتش نشانی،سازمان مدیریت پسماند،شرکت فروشگاه های شهروند،شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران،سازمان بوستان و فضای سبز شهر تهران،سازمان زیباسازی،سازمان بهشت زهرا(س) و ستاد محیط زیست شهرداری .

عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود به تشکیل ستاد اربعین در شهرداری تهران اشاره داشت و گفت: بنابر دستور شهردار محترم تهران ریاست این ستاد بر عهده حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران می باشد و بنده به عنوان رئیس این ستاد انجام وظیفه می کنم.

وی اضافه کرد: این ستاد شامل کمیته های مختلفی است که هر یک وظایف مختلف و خطیری را  برای خدمات رسانی در مرزها و در داخل خاک عراق به زائرین عهده دار هستند.

آغاز اقدامات شهرداری تهران در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه

 معاون خدمات شهری شهردار تهران با بیان این که اقداماتمان در ۳ مرز مهران، چزابه و شلمچه آغاز شده است، گفت:مدتی پیش ضمن بازدید از مناطق مرزی با سفر به کشور عراق و برگزاری نشست با مسوولین عراقی مذاکراتی را با آنان برای رفع کمبودها و تامین امکانات برای ارائه خدمات به زائرین صورت داده ایم.

اعزام بیش از ۲۰۰۰ کارگر برای نظافت کربلای معلی در ایام اربعین

عبدالهی افزود:امسال در ایام اربعین بیش از ۲۰۰۰ کارگر برای نظافت و رفت و روب به شهر کربلا با تمامی امکانات اعزام خواهند شد.همچنین با سیاستگذاری های انجام شده از نیروهای کارگری شهر نجف برای رفت و روب این شهر استفاده خواهد شد.