به گزارش پارس ، ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس آمارهای اولیه در این انفجار که در منطقه" الجناح" در ضاحیه واقع در جنوب بیروت رخ داده، دستکم ۱۸ تن کشته و حدود ۶۰ تن دیگر زخمی شده اند.

 

انفجار در ۱۰ متری سفارت ایران به وقوع پیوسته و خسارات زیادی به ساختمان سفارت ایران در بیروت وارد شده است.

در این انفجار ۱۲ خودرو در آتش سوخته و شش ساختمان در اطراف سفارت ایران نیز دچار خساراتی شده اند.

 

هم چنین بر اساس گزارش خبرنگار ایسنا در بیروت، دو انفجار به فاصله دو دقیقه به وقوع پیوسته که انفجار دوم ناشی از یک خودروی بمب گذاری شده" رنو" بوده است. ظاهرا در انفجار اول یک عامل انتحاری پیاده و در انفجار دوم یک عامل انتحاری سوار بر خودرو عامل انفجار بوده اند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این انفجار منتشر نشده اما اخبار ضد و نقیض بسیاری گزارش می شود و نیروهای امنیتی اطراف محل انفجار را محاصره کرده اند.

برخی منابع خبری نیز از وجود حداقل یک عامل انتحاری به عنوان دلیل انفجار یاد می کنند و برخی دیگر از وقوع دو انفجار هم زمان خبر می دهند که انفجار اولیه کوچک ولی انفجار دوم خیلی شدیدتر بوده است.

در همین حال به گزارش سایت النشره، سفارت ایران از سلامت غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان و سایر دیپلماتهای ایرانی خبر داده و عنوان داشته که خود سفارت هدف قرار نگرفته است.

از سوی دیگر نجیب میقاتی، نخست وزیر دولت موقت لبنان از اداره مدیریت بحران و بلایای طبیعی خواسته تا جلسه اضطراری تشکیل دهند.

وی ضمن تماس با سفیر کشورمان، این اقدام را عملی بزدلانه و تروریستی دانست. نخست وزیر لبنان هم چنین از نیروهای امنیتی خواسته به سرعت تحقیقات خود را آغاز کنند.

 

انفجار در بیروت

 

انفجار در بیروت

 

انفجار در بیروت

 

انفجار در بیروت