به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، به نقل از سایت اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سرگئی ریابفکف، معاون وزیر خارجه روسیه در گفت وگوبا خبرنگاران عنوان داشت که بازرسان سازمان ملل که گزارش خود را در خصوص حمله شیمیایی صورت گرفته در منطقه غوطة واقع در سوریه آماده کرده اند توجه زیادی به شواهد ارائه شده از سوی نظام سوریه نشان ندادند.

وی در ادامه افزود: این شواهد اثبات می کند که مخالفان سوری در حمله شیمیایی صورت گرفته دست داشتند و این شواهد در گزارش ارائه شده از سوی بازرسان سازمان ملل درج نشده است.

ریابکف پیشتر اعلام کرده بود که دمشق مدارک جدیدی را در خصوص دست داشتن مخالفان سوری در حمله شیمیایی به مسکو داده است و مسکو نسبت به گزارش سازمان ملل در این خصوص احساس ناامیدی می کند.

خبرگزاری روسیه نیز به نقل از سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور گزارش داد که مسکو دلایل کافی در دست دارد که نشان می دهد مخالفان سوری به صورت پی در پی اقدامات آشوب گرانه انجام می دهند تا راه را برای مداخله نظامی بیگانگان در سوریه فراهم کنند.

لاوروف در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت که مسکو شواهد موجود را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.

از سوی دیگر ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس با نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در لندن دیدار کرده و دو طرف در خصوص بحران سوریه بحث و تبادل نظر کردند.

هیگ در این دیدار بر ضرورت اجرای هرچه سریعتر توافق آمریکا و روسیه در خصوص از بین بردن سلاح های شیمیایی سوریه و صدور قطعنامه شورای امنیت در این خصوص تاکید کرد.

رئیس بازرسان سازمان ملل نیز عنوان داشت که این بازرسان به زودی برای انجام تحقیقات بیشتر به سوریه باز می گردند.